Viessmann Vitopend 100

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Viessmann Vitopend 100 Hata Kodları

A0 Arıza Kodu Brülörün blokajında gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüş.

 Şebekeden gelen gaz basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak yardım almalısınız.

E0/F6 Arıza Kodu Baca gazı sensörü kapalı.

 Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Teknik Seybomak kombi servis ile irtibata geçiniz.

F2 Arıza Kodu Brülör hatası, buna bağlı olarak limit termostat atmış olabilir.

 Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile atar. Cihazdaki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir. Bu durumda cihaz eğer petek konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız. Cihazı birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa seybomak kombi servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Mutlaka uzman yardımı alın.

F3 Arıza Kodu Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda.

 Brülörün çalışır durumda olmasına rağmen cihazın alev aldığını belirtir. Bu durumda elektronik kartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Seybomak kombi servisi arayarak yardım almalısınız.

F4 Arıza Kodu Ateşleme denemesi sonrasında alevin sönmesi.

 Yani cihaz ateşleme yapamıyor diyebiliriz. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz geldiğinden eminseniz resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 resetleme sonrasında sorun devam etmekte ise seybomak kombi servis yardımı alın. Anakartta, gaz valfinde veya elektrotlarda sorun olabilir.

F30 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası.

 Bu sorunda kaloriferlerden sıcaklık alınamayabilir. Kalorifer sensöründe veya kablolarında sorun olabilir. Tespit ve müdahale için seybomak kombi servisi arayınız.

F38 Arıza Kodu Kalorifer sensöründe temassızlık.

 Kalorifer sensörü kablolarındaki temassızlık durumunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda kablo grubuna müdahale edilir veya sorun kalorifer sensöründe ise sensör değişimi ile sorun lenir.

F51 Arıza Kodu Sıcak su sensör sorunu.

 Sıcak su sensöründe sorun olduğunu ve sıcak su problemi yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir ya da sorun sensör kablolarında olabilir. Net teşhis ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

B0/B8 Arıza Kodu Baca gazı sensörü sorunu. 

Baca gazı sensöründe arıza, kablolarda kopma ve kısa devre veya borularında nemlenme olduğunda bu sorun yaşanır.  odaklı yardımları almak üzere mutlaka seybomak kombi servisi arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat