Petek Temizleme Nedir?

Petek temizleme işlemi, kombi ve radyatörler içerisinde bulunan pas, kireç kum, siyah veya koyu yeşil renkte sıvının seybomak petek temizleme tarafından sistemden özel cihazlarla boşaltılması işlemidir. Bu işlem sırasında radyatörlerin içine işlemiş, su yolunu tıkamış parçacıkların temizlenmesi de hedeflenmektedir.

Seybomak petek temizleme gaziantep tarafından yapılan, bu temizlik esnasında çalışma yapılan alanın kirletilmemesi, müşteri memnuniyeti açısından çok önem arz etmektedir. Bazı alanlarda zemin kaplamasının sıvıya dayanıklı malzemeden yapılmamış olması, daha açık bir ifadeyle zeminde halı gibi malzemelerin bulunması çalışma alanında son derece dikkatli olmayı gerektirir.

Seybomak petek temizleme, çalışma yaparken tesisatınızı sürekli kontrol ederek kaçak olup olmadığına bakar. Varsa bununla ilgili gerekli önlemleri alır.

Seybomak makine petek temizleme işlemi, makine bağlantısı yapıldıktan sonra üç farklı adımda temizleme yapar.

Seybomak petek temizleme de ilk işlem, tesisatta bulunan kirli suyun tamamen tahliye edilmesiyle başlar. Sonrasında petekler tek tek yıkanarak temiz su gelinceye kadar ve radyatörler elle kontrol edilerek, suyun her yöne ulaştığından emin olana kadar devam eder. Tüm temizleme işlemi bittikten sonra kombi vanaları açılarak kombi içerisinde bulunan kirli sularda tahliye edilir. Sonrasında petekler içerisindeki havalar alınır, kombi çalıştırılıp test edilerek seybomak ustaları tarafından müşteriye teslim edilir.

Seybomak petek temizleme, son derece güvenli ve sağlıklı bir temizleme yöntemi olarak, bizim tercihimiz havalı makinelerdir. Kimyasal kullanmadan yüksek basınçla yıkama yapabilen bu cihazlar aynı zamanda firmamız seybomak makine tarafından üretilmektedir.

Bilindiği üzere, bilinçsiz kimyasal kullanımı sonrasında kombiler ağır hasar almakta ve pahalı tamir masraflarına neden olmaktadır. Bu hemen temizlik sonrasında değil de 1 ay sonra dahi çıkmaktadır. Bu nedenle seybomak petek temizleme, siz değerli müşterilerimizin zarar görmemesi için bu konuda azami dikkat göstermesini tavsiye etmektedir.

Kombilerde bu kirlilik nedeniyle oluşan, içerisinde demir-oksit ve demir- trioksit bulunan suyun öz kütlesi değişir. Katalizör görevi gören bu malzeme, suyun kaynama derecesini değiştirmektedir. Suya göre özgül ağırlığı değişen bu sıvının, sürkülasyon anında daha yavaş hareket etmesi de ısınmada sorun yaşamanıza neden olmaktadır.

Yaz boyunca çalışmayan petekler içerisinde su olduğu için mantar üretmeye başlar. Mantar oksijen oluşumuna neden olur. Çıplak metal olan petek içleri paslanmaya başlar. Aynı zamanda peteklerde hava oluşmasına da neden olur. Seybomak petek temizleme, bu nedenle her yıl petek temizliğinin yapılmasını lüx değil, bir zorunluluk olduğunu düşünmektedir. Bu size %40 a varan bir tasarruf olarak geri dönecektir. Daha az gaz tüketip, daha fazla yüzey ısısı elde ederek bu tasarrufu göreceli olarak fark edeceksiniz. Seybomak petek temizlemeyi tercih ederek, yaşam kalitenizi ve konforunuzu petek temizleme ve kombi bakımı yaptırarak pekiştirin.

Kombi ve petek temizliği, periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Ev ve iş yerinde kullandığınız kombilerin yeni olması, peteklerin temizliği açısından önemli bir unsur değildir.  Kombi ve peteklerin, yılda bir defa temizlik ve bakımının yapılması gerekmektedir. Petek kullanımı sonrasın da pas, kireç, tortu ve çürüme meydana gelebilmektedir. Peteklerde bu tür sorun meydana geldiğinde firmamızla irtibata geçilmelidir. Petekler ısıtmıyorsa, alt tarafı soğuk kalırken, üst tarafı sıcak oluyorsa, kombi gürültülü çalışıyorsa, kombi geç ısıtıyorsa mutlaka bakım yaptırılmalıdır. Petekler yeteri kadar ısıtmıyorsa, sıcak suyun yeteri derecede devir daim yapmadığı akla getirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat