Nasıl Tasarruf Yapabilirim?

Kombilerde kirlilik nedeniyle oluşan, içerisinde demir-oksit ve demir- trioksit bulunan suyun öz kütlesi değişir. Katalizör görevi gören bu malzeme, suyun kaynama derecesini değiştirmektedir. Suya göre özgül ağırlığı değişen bu sıvının, sürkülasyon anında daha yavaş hareket etmesi de ısınmada sorun yaşamanıza neden olmaktadır.

Yaz boyunca çalışmayan petekler içerisinde su olduğu için mantar üretmeye başlar. Mantar oksijen oluşumuna neden olur. Çıplak metal olan petek içleri paslanmaya başlar. Aynı zamanda peteklerde hava oluşmasına da neden olur. Seybomak petek temizleme, bu nedenle her yıl petek temizliğinin yapılmasını lüx değil, bir zorunluluk olduğunu düşünmektedir. Bu size %40 a varan bir tasarruf olarak geri dönecektir. Daha az gaz tüketip, daha fazla yüzey ısısı elde ederek bu tasarrufu göreceli olarak fark edeceksiniz. Seybomak petek temizlemeyi tercih ederek, yaşam kalitenizi ve konforunuzu petek temizleme ve kombi bakımı yaptırarak pekiştirin.

Kombi ve petek temizliği, periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Ev ve iş yerinde kullandığınız kombilerin yeni olması, peteklerin temizliği açısından önemli bir unsur değildir.  Kombi ve peteklerin, yılda bir defa temizlik ve bakımının yapılması gerekmektedir. Petek kullanımı sonrasın da pas, kireç, tortu ve çürüme meydana gelebilmektedir. Peteklerde bu tür sorun meydana geldiğinde firmamızla irtibata geçilmelidir. Petekler ısıtmıyorsa, alt tarafı soğuk kalırken, üst tarafı sıcak oluyorsa, kombi gürültülü çalışıyorsa, kombi geç ısıtıyorsa mutlaka bakım yaptırılmalıdır. Petekler yeteri kadar ısıtmıyorsa, sıcak suyun yeteri derecede devir daim yapmadığı akla getirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat