Viessmann Vitodens 200

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Viessmann Vitodens 200 Hata Kodları

OF Arıza Kodu Bakım ihtiyacı.

 Viessmann Vitodens 200 kazan ekranında bu hata kodu görüldüğünde cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Bakım ihtiyacının karşılanması amacı ile Viessmann Seybomak kombi servisi ile görüşmeniz gerekir.

10/18 Arıza Kodu Dış hava sensörü sorunu.

 Dış hava sıcaklığının kontrolünü yapan dış hava sensöründe ya kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Sensör değişimi gerekebilir. Dış hava sensörü yoksa eğer elektrik devresinde sorun olabilir. Bu durumda uzman yardımı alınmalıdır. Yerinde tespit ve müdahale gerekeceğinden seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

20/28 Arıza Kodu Kontrol işleminin gidiş ısı sensöründe sorun var.

 Sensörde, sensör kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net tespit ve  için mutlaka uzman yardımı alınız.

30/38 Arıza Kodu Kazan sıcaklık sensörü sorunu.

 Vitodens 200 kazanının sıcaklık sensöründe ya temassızlık ya da kısa devre olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Sorunun hem teşhisi hem de ü için Viessmann Seybomak kombi servisi’ni aramalısınız.

40 Arıza Kodu Isıtma devresinin sıcaklık sensöründe sorun var.

 Isıtma devresi sıcaklık sensörü arızalı olduğunda, sensör kablolarında sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Bu sorunda uzman seybomak kombi servis ekipleri tarafından yerinde tespit ve müdahale gerekir. Bu yüzden mutlaka uzman yardımı alın.

48 Arıza Kodu Karışım vanalı ısı devresi, gidiş ısı sensöründe sorun.

 Bu arıza durumunda karışım vanalı ısı devresinde gidiş ısı sensöründe ya temassızlık ya da kopma var demektir. Bu durumda sensörün değişimi gerekeceği için sizin direk olarak Viessmann Seybomak kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

50/51/58 Arıza Kodu Sıcaklık, besleme ya da konfor sensöründe sorun.

 Sensörde arıza, kablolarda kısa devre-kopma, borularda nemlenme durumlarında bu arıza durumu yaşanır. Tespit ve müdahale için mutlaka seybomak kombi servisi arayınız.

59 Arıza Kodu Sıcaklık çıkış sensöründe temassızlık.

 Sıcaklık çıkış sensöründe temassızlık yaşanıldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör kablolarında veya bağlantılarda sorun olabilmektedir. Net teşhis ve  için mutlaka seybomak kombi servisi aramalısınız.

93/9B Arıza Kodu Sensörlerde kısa devre ya da temassızlık sorunu.

 Kazan içerisinde birçok ısı algılayıcı sensör bulunmaktadır. Sensörlerde kısa devre, temassızlık gibi durumlarda bu hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

A7 Arıza Kodu Kullanım ünitesinde problem.

 Bu durumda kontrol işletme arızası söz konusudur. Kullanım ünitesinde meydana gelen aksaklık sebebi ile kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemeli mutlaka uzman yardımı almalısınız.

B1 Arıza Kodu Brülör işletmesi blokaj sorunu.

 Tüketici böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Viessmann Seybomak kombi servisi’ni aramalıdır.

B7 Arıza Kodu Kazan kodlama fişi takılı değildir.

 Kazan kodlama fişi takılı olmadığında, sorun olduğunda veya yanlış takıldığında bu sorun yaşanır.  odaklı seybomak kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

bA Arıza Kodu Karışım vanası sıcaklık devresi bağlantı setinde iletişim sorunu.

 Bu durumda cihaza müdahalede bulunmadan direk seybomak kombi servisi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

Bc/bd Arıza Kodu Oda termostatı ile bağlantı kurulamadığını belirtir.

 Oda termostatı arızalı olabilir, bağlantılarında sorun olabilir veya sorun Vitodens 200 kazan ile alakalı olabilir. Bu durumda tespit ve  için mutlaka uzman yardımı alınız.

bE Arıza Kodu Oda termostatı bağlantısı yanlış ya da kodlama hatası.

 Oda termostatı montajı sırasında bağlantının yanlış yapıldığını veya kodlamada sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Uzman Viessmann Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız.

bF/CF Arıza Kodu İletişim modülü bağlantısında sorun.

 İletişim modülünün yanlış bağlandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda doğru bağlantı için seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

C2 Arıza Kodu Güneş enerjisi sensörü ile iletişim sorunu.

 Güneş enerjisi sensörü ile iletişime geçilemediğini belirten arıza kodudur. Kablolarda veya sensörde sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale için seybomak kombi servisi aramalısınız.

C6/C7 Arıza Kodu Pompa arızası.

 Kazanın devir daim yapmasına yardımcı olan pompanın arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda parçanın onarımı veya değişimi adına seybomak kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

Cd Arıza Kodu Vitocom 100’de bilgi alış verişinin olmadığını belirten arıza kodudur.

 Vitocom 100; kazanın ısı sitemini internet üzerinden uzaktan denetlemek ve kumanda etmek adına kullanılan iletişim ara birimidir. Bilgi alınamadığını yani iletişim kopukluğu olduğunu belirten bu arıza durumunda mutlaka seybomak kombi servis yardımı alınız.

CE Arıza Kodu Harici ek bağlantı modününde iletişim kopukluğu.

 Harici ek bağlantı modülünden haber alınamadığı zaman iletişimde kopukluk olduğu zaman ekranda bu arıza durumu belirir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan seybomak kombi servisi aramalısınız.

Da/db Arıza Kodu Oda sıcaklık sensöründe kısa devre.

 Bu durumda kontrol işletmesi odanın sıcaklığından bağımsız durumda diyebiliriz. Müdahale ve  için seybomak kombi servisi aramanız gerekir.

Dd/de Arıza Kodu Oda sıcaklığından bağımsız olan kontrol devresi sensör sorun.

 Oda sıcaklığından bağımsız durumda olan kontrol devresindeki sıcaklık sensöründe kısa devre ve kopma gibi durumlarda bu sorun yaşanır. Problemin ortadan kalkması için Viessmann Seybomak kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu Besleme gerilim problemi.

 Bu durumda voltajlarla alakalı sorun olabilir. Bir süre kadar beklemenizi öneririz. Cihaz zaten bu durumda otomatik resetlenecektir ve reset atmanıza gerek yoktur. Uzun süre beklediniz fakat sonuç aynı ise bu durumda anakart voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş diyebiliriz. Anakarta müdahale edilip sorunun lenmesi adına seybomak kombi servis yardımı almanız gerekir. Anakarta yapılan müdahale sonrasında da önerilen kombi regülatörünü mutlaka kullanmalısınız.

B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu İç hata sorunu.

 Bu durumda net tespit ve müdahale için seybomak kombi servis yardımı alınmalıdır. Cihaza müdahale etmeye kalkışmayın.

F2 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sınırlayıcısı aşınmış durumda.

 Yani kazan aşırı ısınmaya karşı emniyette değil. Bu durumda tespit ve müdahale için mutlaka seybomak kombi servisi arayın. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmaya çalışmayın.

F3 Arıza Kodu Brülör devreye girip çalışıyor fakat cihaz alev sinyali veriyor.

 Bir süre kadar bekleyin, düzelme olmazsa kazanı resetleyin. Sorun hala devam ederse mutlaka uzman yardımı alın.

F4 Arıza Kodu Ateşleme denemesi sonrasında alev yokluğu problemi.

 Önce konut içinde gaz olduğundan emin olun, gaz girişlerine bakın ve kapalı ise açın. Gaz ile alakalı sorun yoksa kazanı resetleyin. Açma-kapama işlemi uygulayın. Arıza durumu yine de devam ediyorsa mutlaka uzman yardımı alın. Anakart, gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabilir.

F5 Arıza Kodu Prosestat açılmıyor ya da kapanmıyor.

 Brülör devreye girip çalıştığı zaman hava prosestatı açılmıyor ya da ateşleme hızına ulaştığı zaman kapanmıyor ise kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu sorunun sebebi fan ya da anakart ile alakalı da olabilir. Tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

F6 Arıza Kodu Gaz basınç şalteri açılmıyor veya kapanmıyor.

 Brülörün devreye girip çalışmasından sonra gaz basınç şalterinin açılmaması ya da alev oluştuktan sonra kapanmaması gibi durumlarda Vitodens 200 kazan ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Böyle bir durumla karşılaştıysanız Viessmann Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım talep ediniz.

F8 Arıza Kodu Yakıt vanası geç kapanıyor.

 Böyle bir durumda kazana müdahalede bulunmaksızın mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

F9/FA Arıza Kodu Brülörün devreye girmesi ile fan devri düşüyor.

 Fan veya anakart gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Cihaza müdahalede bulunmayın. Seybomak kombi servis yardımı alın.

FC Arıza Kodu Modülasyon ventili kumanda sorunu.

 Vitodens 200 kazan ekranında bu hata kodu ile karşılaştığınızda işi uzmanına bırakmalı, seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

Fd Arıza Kodu Brülör beyninde sorun.

 Böyle bir durumda müdahalede bulunmadan seybomak kombi servisi arayınız.

FE Arıza Kodu Harici elektrik sorunu.

 Cihaza yakın bir yerde güçlü bir elektromanyetik alanın olduğu, kazanın kodlama fişinde sorun olduğu ya da ana kartın arızalı olduğu durumlarda Vitodens 200 kazan ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Viessmann Seybomak kombi servisi’ni arayarak sorunun hem tespitini hem de lenmesi için yardım almalısınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat