Vaillant Vuw Pro

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Vaillant Vuw Pro Hata Kodları

1. Ana şalter açık durumdayken 0/1 ışık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa

Cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendini kullanıma kapamış. Bu durumda önce kombi altındaki vanalar ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar açık durumda ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Tespit ve müdahale için seybomak kombi servisi aramalısınız.

Yanmıyorsa

Elektrik giriş bağlantılarına bakınız. Binanın ana giriş sigortası atık durumda olabilir kontrol ediniz. Kablo bağlantısında arıza, ana kartta hasar, trafoda bağlantılar yanlış yapılmış olabilir. Seybomak kombi servisi aramalısınız.

2.Işık yanmakta mıdır?

Yanıyorsa

Kombide sıcak su isteği mevcut anlamına gelmektedir. Bir problem yoktur.

Yanmıyorsa

Kombi kış konumunda mı kontrol ediniz. Oda termostatından kombiye istek var mı bakınız. Arıza sürekli devam ederse elektronik kart arızalı olabilir. Vaillant Kombi Seybomak kombi servisi ile iletişime geçiniz.

4.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde. Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir, baca sensöründe sorun olabilir. Seybomak kombi servisi aramalısınız.

Hermetik tip kombide  Prosestat kapanmıyor olabilir. Fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. net tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

Yanmıyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi yetersiz olduğundan dolayı kombi kendini kullanım dışı bırakmış. Vaillant Seybomak kombi servis tarafından müdahale gerekir.

Hermetik tip kombide Fan motorunda sorun mevcut veya hava prosestatı kısa devre de olabilir. Anakartın arızalı olma ihtimali de vardır. Seybomak kombi servisi aramalısınız.

5.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa

Birinci eşanjör hava oluşturmuş, gaz ayarları düşük, kombinin suyu bitmiş, sensör arızalı, pislik tutucu filtre tıkanmış veya pompa devir gücü yeterli konumda olmayabilir. Vaillant Seybomak kombi servisi tarafından cihaza müdahale ettiriniz.

Yanmıyorsa

Gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Seybomak kombi servis çağırmanız gerekir.

6.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa 

Petek gidiş veya dönüş sensöründe arıza, kopma veya kısa devre oluşmuş. Vaillant Seybomak kombi servisi tarafından müdahale gereklidir.

Yanmıyorsa Olabilecek Sebepler;

Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor. Elektrot kablosunda yahut elektrotta, gaz valfi bobinlerin çürüme, gaz ayarlarında sorun oluşmuş olabilir. Seybomak kombi servis çağırınız.

Vuw Pro Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için seybomak kombi servisi aramalısınız.

7.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa

Kombide mikro işlemci arızası var demektir. Cihaza reset atınız. Fakat arıza devam ediyor ise ana kartta arıza var demektir. Seybomak kombi servis çağırmanız gereken bir durumdur.

Yanıyorsa

Kombi üç kez ateşleme denemesine geçiyor fakat alev almıyor. Gaz armatürün de yahut ana kartta arıza olabilir. Cihazı seybomak kombi servise göstermeniz gerekir.

Yanmıyorsa

Ateşleme ile alakalı sorun yaşanmaktadır. Kombi ateşleme yapamıyor bu sebeple de herhangi bir verim sağlamıyor. Vaillant Seybomak kombi servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat