Vaillant Vck

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Vaillant Vck Hata Kodları

Ana şalter açık konumda iken yeşil ışık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise 

Cihazda aşırı ısınma sorunu vardır. Bu durumda tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun, kapalı ise mutlaka açın. Kombiyi resetleyin. Düzelme durumu olmaz ise mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

Yanmıyor ise 

Elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ait ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta yahut trafoda sorun meydana gelmiş olabilir. Net teşhis için seybomak kombi servisi aramalısınız.

2.Işık yanmakta mıdır?

Yanmıyor ise 

Cihazın kış modunda olup olmadığına bakınız. Oda termostatı üzerinde talep var mı kontrol ediniz. Tümü doğru ise ana kartta sorunlu olabilir. Vaillant Seybomak kombi servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

Yanıyor ise 

Sıcak su isteği mevcut demektir. Kombide bir sorun yoktur.

4.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise;

Bacalı tip kombilerde Baca çekimini yerine getiremiyorsa kombi deneme aşamasına geçiş yapar. Sonrasında işe ışık yanar. Vaillant Seybomak kombi servisi’nden yardım isteyiniz.

Hermetik kombilerde Prosestat açık konumdan kapalı konuma geçemiyor demektir. Seybomak kombi servisten yardım istemeniz gerekir.

Yanmıyor ise;

Bacalı tip kombilerde  Baca çekimini yerine getiremiyor ve bu sebeple de kombi bloke olmuş. Baca tıkalı ya da çekiş gücü kuvvetli olmayabilir, baca sensöründe arıza olabilir. Tespit ve müdahale için seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

Hermetik tip kombilerde Hava prosestatının kontak kısımları yapışık kalmış durumda yahut kısa devrede. Aynı şekilde fanda da sorun oluşmuş olabilir. Seybomak kombi servis tarafından müdahale gerekir.

5.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise 

Kombi içerisinde su kalmamış olabilir. Basıncı kontrol etmeli eğer düşük ise cihazın su seviyesini 1,5 bara getirmelisiniz. Su seviyesinde herhangi bir anormallik yoksa mikro şalter kısa devrede olabilir. Sirkülasyon pompası yahut fark basınç şalteri daima açık konumda kalıyor olabilir. Vaillant Seybomak kombi servisi’nden yardım almalısınız.

Yanmıyor ise 

Elektronik kart ya da gaz valfinde arıza olabilir. Vaillant Seybomak kombi servisi tarafından tespit gerekir.

6.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise 

Tesisat gidiş sensörünün kabloları kopmuş yahut kısa devre yapmış olabilir. Seybomak kombi servisi aramalı ve yardım almalısınız.

Yanmıyor ise

Alev oluşuyor fakat iyon alevi hissedemiyor. Elektrot kablosunda sorun oluşmuş olabilir.

Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme kabloları kopuk, ana kart arızalı, gaz valfi ya da iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir.

Kombi ateşlemesini gerçekleştiriyor fakat cihaz alev almıyor. Gaz valfinde veya gaz ayarların da hata olabilir. İyonizasyon elektrodu ya da anakartta da sorun olabilir.

7.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise

Mikro işlemci arızası var. Kombiye bir kez reset atınız. Düzelmez ise iki defa daha üst üste reset atınız. Hala düzelmiyor ise seybomak kombi servis elektronik kart yanmış veya röleleri arızalanmış olabilir. Seybomak kombi servis talebinde bulununuz.

Yanıyor ise

Kombi ateşleme yapmaya çalışıyor fakat cihaz alev almadığı için çalışmıyor. Gaz valfinde, anakartta, iyonizasyon-ateşleme elekrotlarında sorun olabilir.

Yanmıyor ise

Kombinin herhangi bir sorunu yoktur. Bir süre bekleyiniz. Cihazı kapatıp açınız. Düzelmez ise seybomak kombi servisi arayarak bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat