Süsler Dorlion

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Süsler Dorlion serili 5101 Manotermik/5105 Bitermik Hermetik kombiler, 5100 Manotermik/5104 Bitermik Bacalı kombiler, 5107 LCD Manotermik hermetik kombiler, 5103 LCD Manotermik Hermetik kombi Hata Kodları

E0 Arıza Kodu Anakart arızası.

 Ekranda bu hata kodu beliriyor ise seybomak kombi servis gelmeden önce kombiye reset atmalısınız. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapın. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise seybomak kombi servisi aramalısınız. Bu arıza durumunda anakart tamiri veya değişimi yapılabilmektedir. Soruna müdahale edilmesi ve arızanın giderilmesi açısından uzman desteği alabilirsiniz.

E1 Arıza Kodu Tesisat su basıncı yetersiz.

 Bu arıza durumu genelde çok sık yaşanır. Su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza su basmanız gerekir. Tesisat su basıncını doldurma musluğu ile 1,5 bara kadar getirin. Su basma işlemi sonrasında arıza düzelecektir. Düzelme olmadığında resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmezse, arıza sıkça yaşanırsa ya da işlemi yapamazsanız eğer seybomak kombi servis desteği alabilirsiniz.

E2 Arıza Kodu Ateşleme arızası.

 Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer öncelikle kombinize gaz gelip gelmediğine bakmalısınız. Kombinize gazın gelmesi gerekir. Gaz gelmiyorsa doğalgaz ile alakalı bir sorun olabilir. Gaz vanalarına açık olmasına rağmen kombinize gaz gelmiyorsa eğer doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Gaz vanaları açık ve kombiye de gaz geliyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Arızada düzelme olmadığı sürece resetleme işlemini de en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E3 Arıza Kodu Isıtma sensörü arızası.

 Isıtma sensörünün arızalı olabileceğini belirtir. Kalorifer sensörü bağlantılarında sorun varsa, sensör boruları nemlenmiş ise bu sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek lenmesi amacı ile seybomak kombi servisi aramalısınız.

E4 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası.

 Sıcak su yani kullanım suyu sensöründe sorun olabilir. Sıcak su sensörünün arızalı olma riski fazladır. Ancak sensöre bağlı borularda nemlenme olması ya da sensör kablolarında kopukluk-kısa devre durumu olması halinde de bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın yine de tespit edilerek lenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E6 Arıza Kodu Aşırı ısınma hatası.

 Kombi tesisatında bulunan suyun aşırı sıcak olması sebebi ile emniyet termostatın devrede olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumları birçok sebebe bağlıdır. Seybomak kombi servis öncesi kombiye reset atın, kalorifer ve tesisat vanalarına bakın, vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık, kombiyi resetlediniz ancak arıza durumunda düzelme olmuyor ise; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, pompada sorun olabilir, tesisat tıkanmış olabilir, tesisatta hava olabilir veya kalorifer dönüş vanasındaki filtre tıkalı olabilir. Arızanın tespit edilip lenmesi açısından seybomak kombi servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat