Baymak Star Bridge Extra 24 Fi/31 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Star Bridge Extra Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Nedir? Gaz beslemesi-blokaj sorunudur.

  Cihazınıza gaz geldiğinden emin olun. Cihazı resetleyin. Arıza durumu devam ediyorsa Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu yaşanıyor olabilir. Seybomak Kombi servis ekiplerince sorun yerinde tespit edilir ve  sağlanır.

E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör sorunudur.

  Aşırı ısınma problemi olarak da bilinen arıza kodudur. Öncelikle cihazda su olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın. Sorunda düzelme olmaz ise mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşerek yardımlar alın. Üç yollu vana konum değiştiriyor ise, ana eşanjör kireçlenmiş ise, kalorifer filtresi tıkanmış ise ya da pompa sıkışmış ise bu sorun yaşanıyor olabilir. Tespit ve müdahale için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E03 Arıza Kodu Nedir? Baca termostat sorunudur.

  Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Fan, prosestat, anakart arızasında, baca sensöründe sorun olduğunda, bacanın yerinden çıktığında ya da tıkalı olduğunda bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

E04 Arıza Kodu Nedir? Geçici alev kaybı sorunudur.

 Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumu devam etmekte ise Seybomak Kombi servisi arayın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir.

E05 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer sensör arızasıdır.

  Kaloriferlerin ısıtma yapmayacağı arıza durumudur. Bu arıza durumunda kalorifer ntc sinde sorun olabilmektedir ya da kablolarında kopma veya kısa devre olabilmektedir. Teknik açıdan mutlaka Seybomak Kombi servisi aramalısınız. Net tespit yapılır ve sorun yerinde lenir.

E06 Arıza Kodu Nedir? Kullanım suyu sensör arızasıdır.

 Sıcak su ntc sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda sıcak su sensörü dışında kablolarda da sorun olabilir. Yerinde tespit edilmesi gereken bir arıza durumudur. Bu nedenle de Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç problemidir.

  Bu durumda su basıncını kontrol etmelisiniz. Normal değerde (1,5 bar) olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Baymak Star Bridge Extra model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır. Bir süre kadar beklemelisiniz. Arıza durumu devam ediyorsa Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E11 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostatının devre dışı kaldığını belirtir.

 Düşük sıcaklık sistemi için emniyet termostatı devre dışı kalmış demektir. Cihazı resetlemeli sorun düzelmez ise Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

E18 Arıza Kodu Nedir? Sistem su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir.

 Sistem kendiliğinden su doldurma işlemini yapacaktır. Bir süre kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Cihaza müdahalede bulunmayın.

E19 Arıza Kodu Nedir? Sisteme su doldurma fonksiyonunda sorun olduğunu belirtir.

 Sisteme su dolumunun başarılı bir şekilde yapılmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E25 Arıza Kodu Nedir? Maksimum sıcaklık sorunudur.

 Genelde en sık yaşanan sorunlardan biridir. Öncelikle kombi su basıncının normal değerde olduğundan emin olun. Cihazınız kalorifer konumunda ise petek vanalarına bakın, vanalar kapalı ise mutlaka açın. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım alın. Sorun ancak yerinde görüldüğünde net bilgiler verilebilir. İşi uzmanına bırakmalısınız.

E31 Arıza Kodu Nedir? Sıcaklık kontrol sistemi-elektronik kontrol kartı iletişimi yok.

  Bu gibi arıza durumlarında cihazı kullanıcı olarak resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra da sorun devam etmekte ise Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız. Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayınız.

E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşum sorunudur.

  Alev oluşumunda meydana gelen sorunu belirten arıza kodudur. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini birkaç kez tekrar edin. Sorunun düzelmediği ve devam ettiği durumlarda teknik destek alabilirsiniz.

E80-E96 Arıza Kodu Nedir? Devresel kontrol sistem sorunudur.

  Cihazı resetlemek sorunun düzelmesine yardımcı olmaz. Bu gibi arıza durumlarında kesin  için mutlaka Seybomak Kombi servisi arayınız.

E97 Arıza Kodu Nedir? Yanlış enerji besleme elektrik frekansı sorunudur.

  Cihazın doğru frekansta olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontrolü ancak uzman Seybomak Kombi servis ekipleri yapabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezseniz mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın.

E98-E99 Arıza Kodu Nedir? Ana kontrol panosu elektriksel arızadır.

  Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan net tespit ve  adına Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat