Protherm Leopard

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Protherm Leopard Hata Kodları

F0 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.

 Leopard “MODE” tuşlu kombilerin ekranında bu hata kodu belirdi ise sistem basıncı düşük demektir. “MODE” tuşuna bir kez basarak ekranda basınç değerini 30 saniye kadar görüntüleyebilirsiniz. Basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Leopard kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar değeri 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonra ekrandaki hata kodu silinecektir. Doldurma musluğunu da kapatmayı unutmayın. Problem çözümlenmez ise veya işlemi yapamazsanız seybomak kombi servis yardımı alabilirsiniz.

F1 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı.

 Bu kod ekranda belirdiği sırada 4.led de yanıp söner. Bu arıza durumunda öncelikle gaz vanaları açık mı değil mi kontrol edilmelidir. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açık konuma alınmalıdır. Daha sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalı ve yeniden açılmalıdır, yani resetlenmelidir. Reset attıktan sonra da sorun düzelmiyor ise müdahaleyi bırakarak seybomak kombi servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumunda; anakartta, gaz valfinde ya da iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Tespit yapılması ve arızanın giderilmesi adına mutlaka Protherm Seybomak kombi servisi’nden yardım almalısınız.

F2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunu.

 Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kısa devre ve kopma durumu olduğunda bu sorun yaşanır. Böyle bir durumda cihaza müdahalede bulunmadan net tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

F3 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu.

 Protherm Leopard model kombi ekranında bu hata kodu yer aldığında öncelikle kombi altındaki vanalara bakarak açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin. Kapalı ise açın ve en az 3 kaloriferin açık durumda olduğundan emin olun. Değilse de vanaları açın. Sorun hala devam etmekte ise kombiyi kapatıp yeniden çalıştırın ve bu işlemi maksimum 3 kez tekrarlayın. Arıza durumu buna rağmen devam etmekte ise bu durumda seybomak kombi servisi arayın. Pompanın sıkışması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, ana eşanjörde sorun olabilir ya da üç yollu vana arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka seybomak kombi servisi aramalısınız.

F4 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.

 Leopard kombide sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe sorun olabilir, sensör kablolarında kısa devre-kopma, sensör borularında nemlenme durumu olabilir. Tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

F5 Arıza Kodu Dış hava sensörün sorunu.

 Leopard model kombilerde dış hava sensör arızasıdır. Kombinizde dış hava sıcaklığına göre çalışma sağlayan sensör bulunur. Bu sensör her kombide bulunmaz. Varsa eğer arızalı olabileceğini belirtir. Yoksa da bu durumda elektrik aksağında sorun olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

F9 Arıza Kodu Cihaz çalışıyor fakat mevcut değerler değiştirilemiyor.

 Bu arıza durumunda 3.led de yanıp sönecektir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında cihaz şalterinden kapatılıp açılmalıdır. Bu uygulamadan sonra sonuç alınamıyor ve arıza durumu devam ediyor ise bu durumda Protherm Seybomak kombi servisi aranmalıdır. Cihazın parametre ayarı gerekebilir. Uzman yardımı almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat