Maktek Ruby

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Maktek Ruby LCD Hata Kodları

E1 Arıza Kodu Baca arızası demektir.

 Bacalı modellerde baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalı ise ya da çekmiyorsa temizliği yapılmalıdır. Baca sensörü arızası olabileceğinden parça kontrol edilmeli sorun varsa eğer parçanın değişimi yapılmalıdır. Hermetik modellerde ise fan, prosestat veya elektronik kart arızası olabileceğinden parçalar kontrol edilmeli, arızalı parçalar değiştirilmelidir. Bu konuda mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.

E2 Arıza Kodu Isıtma derecesini tespit eden devrede sorun var.

 Kalorifer sensöründe problem olabileceğini belirtir. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka seybomak kombi servis çağırmalısınız.

E3 Arıza Kodu Sıcak su derecesini tespit eden devrede sorun var.

 Sıcak su sensöründe problem olabilir. Arızanın tespit edilerek lenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu Sıcaklık yüksek.

 Kombide aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten arıza kodudur. Bu gibi durumlarda ısıtma valfi kontrol edilmelidir. Tıkalı ise müdahale edilmelidir. Kombi kış konumunda ise kalorifer vanaları açık olmalıdır. Kombi altındaki vanalar da açık olmalıdır. Buna rağmen sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

E6 Arıza Kodu Ateşleme gerçekleşmiyor.

 Öncelikle gaz kontrolü yapın. Kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz geliyorsa ve gaz geldiğinden eminseniz seybomak kombi servis öncesi kombinizi resetleyin. Arıza düzelmezse resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Arızada yine bir düzelme durumu olmaz ise gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın lenmesi açısından seybomak kombi servis çağırmanız gerekmektedir.

E7/Eb Arıza Kodu Gaz borusu sorunu.

 Sistemin düzenli ateşleme sinyali tespit edemediğini belirtir. Bu gibi durumlarda ateşleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşemez ve alev söner. Seybomak kombi servis öncesi kombiye birkaç reset atın. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

EP Arıza Kodu Isıtma borusu arızası.

 Isıtma borusu kontrol edilmelidir. Arızanın hem tespiti hem de ü için seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat