Baymak Luna Avant 24 Fi/31 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Luna Avant Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Nedir? Başarısız ateşleme olarak adlandırılan arıza kodudur.

 Cihazın ateşleme yapmadığını ve bu sebeple çalışmadığını belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman dairenize ve kombinize gaz gelip gelmediğine bakmalısınız. Gaz girişleri (gaz vanaları) açık ise dairenizde gaz olması gerekir. Bu durumda cihazı resetlemenizi öneririz. Sorun düzelmediği sürece resetleme işlemi birkaç kez tekrarlanmalıdır. Resetleme işleminden sonra da sonuç alınamıyor ise; elektronik kart, elektrotlar ya da gaz grubunda sorun olabilir. Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almanız gerekmektedir.

E02-F02 Arıza Kodu Nedir? Hatalı alev oluşumu olarak bilinen arıza kodudur.

 Alev algılanmadığını ve bu sebeple de ateşlemenin tamamlanmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse eğer mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almalısınız. Bu durumda; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilmektedir.

E03 Arızası Kodu Nedir? Aşırı ısınma problemidir.

 Limit termostat Luna Avant model kombideki yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girmiş demektir. Bu durumda cihazın susuz kalıp kalmadığını kontrol edin. Basınç düşük durumda ise su basın. Bir de cihazı resetleyin. Resetleme işleminden sonra da eğer düzelme durumu olmaz ise mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın. Aşırı ısı limit termostat sorunlarında; ana eşanjörde kireçlenme, pompada sıkışma, üç yollu vanada konum değiştirme ya da ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu Nedir? Prosestat sorunu.

 Direk prosestat arızası olarak geçse de sorunun tek kaynağı prosestat olmamaktadır. Bu gibi arıza durumlarında fan ya da elektronik kartta da sorun olabilmektedir. Net teşhis ve  adına mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

E08 Arıza Kodu Nedir? İyonizasyon sorunudur.

 Bu gibi durumlarda cihaz alevi hissetmez ve ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamaz. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E09 Arıza Kodu Nedir? Gaz valfi geri besleme problemidir.

 Genelde çok nadir karşımıza çıkan arızalardandır. Gaz valfinde sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan müdahalenin yapılması adına Seybomak Kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

E12-E21-F25 Arıza Kodu Nedir? Anakartta sorun olduğunu belirtir.

 Luna Avant model kombilerde anakart arızası demektir. Bu gibi durumlarda anakarta müdahale edilmesi gerekir. Anakart tamir edildiğinde ya da değişimi yapıldığında sorun lenecektir. Bu yüzden işi uzmanına bırakmanız gerekmektedir.

F13 Arıza Kodu Nedir? Reset kilitlenmesidir.

 Kullanıcı müdahalesi sonrasında karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi sorunların yaşanılmasına sebep reset düğmesine uzun süre basılması ya da basılı tutulmasıdır. Reset düğmesi takılı kalır ve bu sebeple de reset kilitlenmesi olur. Bu durumda reset düğmesi aktif olmaz. Yeniden basmayı deneseniz de sonuç alamazsınız. Bu sorunda yapmanız gereken ise cihazı şalterinden kapatıp kısa bir süre sonra yeniden açmaktır.

F22 Arıza Kodu Nedir? Daireye ve kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir.

 Düşük voltaj sorunlarında cihaz otomatik resetlenir. Resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Sorunun düzelmesi adına bir süre beklemenizi tavsiye ederiz. Uzun süre bekleme ardından sorunda düzelme olmaz ise anakart hasar görmüş ya da düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış olabilir. Bu durumda anakart tamiri veya değişimi gerekmektedir. Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almalısınız. Yalnız anakarta yapılan müdahale sonrasında önerimiz kombi regülatörü kullanmanızdır. Kombi regülatörü kullanmazsanız eğer anakart garantiye de girmeyecektir.

F31 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer sensöründe arıza mevcut.

 Bu arıza kodu ekranda belirdiği zaman cihazın kalorifer sensörü arızalı olabilir ya da sensör kablolarında kopma-kısa devre durumu söz konusu olabilir. Tespitin yapılması ve sorunun lenmesi için mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın.

F32 Arıza Kodu Nedir? Dış hava sensöründe problem olduğunu belirtir.

 Çoğu kombide dış hava sensörü bulunmaz. Dış hava sensörü daire dışında bir yere monte edilir ve dış ortam sıcaklığına göre kombinin çalışmasına yardımcı olur. Dış hava sensörü var ise arızalı olduğunu belirtir. Yalnız dış hava sensörü olmayan Luna Avant model kombilerde de bu sorun yaşanır. Bu durumda elektrik aksağında sorun olduğunu belirtebiliriz. Net tespit ve müdahale için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

F33 Arıza Kodu Nedir? Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir.

 Sıcak su sensörü olarak da adlandırabiliriz. Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Yalnız sensör sorunu olmayabilir, sensör dışında kablolarda kopma veya kısa devre olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Kontrol ve müdahale için Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız.

F37 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç arızasıdır.

 Genelde Luna Avant kombilerde en çok yaşanılan sorunların başında gelir. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazınıza müdahale ederek basıncı yükseltmeniz gerekmektedir. Yani cihaza su basmanız gerekir. İşlem yalnızca doldurma musluğu ile yapılmaktadır. Luna Avant kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta kırmızı renktedir. Sola çevirerek basıncı yükseltmeli ve gösterge 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında problem lenecektir. Doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorunda düzelme olmadığını görürseniz eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapamadığınız ya da sorunun düzelmediği durumlarda Seybomak Kombi servis yardımı alabilirsiniz.

F59 Arıza Kodu Nedir? Gaz armatörü sorunudur.  

Gaz armatörü Luna Avant kombinin ateşleme sisteminde görev alan önemli parçalardan biridir. Gaz valfi arızasında cihaz ateşleme yapmayacak ve çalışmayacaktır. Gaz valfi tamiri yapılamamaktadır. Değişimi adına mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat