Baymak Lambert LPY 24/28/33/42/45 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Lambert LPY Hata Kodları

E01 Arızası Nedir? Cihazda ateşleme sorunu olduğunu belirtir.

 Bu arıza durumunda kullanıcı olarak önce cihazınıza gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişlerine bakın ve vanaların kapalı olmadığından emin olun. Vanalar kapalı ise açık duruma getirin. Gaz girişlerinde sorun yok ve kombinize gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra sorun hala devam etmekte ise; gaz armatörü, elektrotlar ya da anakartta sorun olabilir. Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almalısınız.

E02 Arızası Nedir? Cihazda hatalı alev oluşumu olduğunu belirtir.

 İyonizasyon sorunu olarak da adlandırılabilir. Cihazın alev algılamadığını belirtir. Bu durumda Lambert LPY serili kombinizi birkaç kez resetleyin. Resetleme işlemi işe yaramaz ise mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın. Bu durumda; anakart, iyonizasyon elektrodunda ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir.

E03 Arızası Nedir? Sensör aşırı ısınma sorunudur.

 Limit termostat ile alakalı oluşan sorunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadığınız durumda ise mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı alın.

E05 Arızası Nedir? Hava akış problemidir.

 Aynı zamanda atık gaz sistem sorunudur. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemek de  getirmeyecektir. Arızanın sebebi yerinde bulunabilir. Bu nedenle de Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlarda cihaz bacalı ise; bacanın tıkanması ya da baca sensörünün arızalı olması gibi sorunlar söz konusu olabilir. Cihaz hermetik ise; baca yerinden çıkmış olabilir, fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorunlar söz konusu olabilir. Sorunun net tespit edilmesi ve müdahalenin yapılması adına uzman yardımı almanız şarttır.

E08 Arızası Nedir? Ateşleme devresinde sorun var.

 Ateşleme devresinde birçok parça görev almaktadır. Bu gibi durumlarda önce cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işleminden sonra da sonuç alamadıysanız mutlaka uzman yardımı alın.

E09 Arızası Nedir? Gaz valfi geri besleme problemidir.

 Gaz valfinde sorun olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazınızı resetleyin. Resetleme uygulaması işe yaramıyor ise mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın.

E12 Arızası Nedir? EEPROM (yazılım) problemidir.

 Genelde çok nadir karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Teknik olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Sorunun lenmesi için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E15 Arızası Nedir? Sensör sıcaklık değişim sorunudur.

 Sensörde sıcaklık değişikliği olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme ardından sorununuz hala devam etmekte ise Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E16 Arızası Nedir? Dönüş sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğunu belirtir.

 Teknik açıdan uzman yardımı almalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

E17 Arızası Nedir? Çıkış sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğunu belirtir.

 Cihaza müdahale etmeden Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşerek işi uzmanına bırakmalısınız.

E18 Arızası Nedir? Sensör çatlak test problemidir.

 Genel anlamda nadir karşılaşılan arızalardan biridir. Bu gibi arıza durumlarında her zaman işi uzmanına bırakmak gerekir.

E21 Arıza Nedir? Elektronik kart problemidir.

 Lambert LPY model kombide anakart sorunu olduğunda bu arıza kodu karşımıza çıkar. Arıza durumda cihaz çalışmayacaktır. Bu nedenle de uzman yardımı almanızı öneririz. Teknik açıdan anakart tamir edilirse ya da değişimi yapılırsa sorun lenecektir. Bu işlemi Baymak Seybomak Kombi servisi’ne yaptırmalısınız.

E33 Arızası Nedir? Dönüş sıcaklık sensöründe sorun var.

 Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan Seybomak Kombi servisi aramalısınız. Uzman yardımı alırsanız eğer sorununuz lenecektir.

E35 Arızası Nedir? Çıkış sıcaklık sensöründe sorun var.

 Karşınıza çıkan bu arıza durumunu önemseyin. Cihazınıza müdahale etmeyin ve işi uzmanına bırakın. Aksi halde daha farklı sorunlar da yaşayabilirsiniz.

F13 Arızası Nedir? Reset kilitlemesi olarak bilinen arıza kodudur.

 Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda ya da basılı tuttuğunuzda bu sorun yaşanır. Yeniden reset düğmesine bassanız da sorun lenmeyecektir.  için Lambert LPY model kombinizi şalterinden kapatın ve birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorun lenmiş olacaktır.

F34 Arızası Nedir? Düşük voltaj sorunudur.

 Lambert LPY model kombilerde genelde kış döneminde karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu gibi durumlarda dairenize gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Cihaz kendini otomatik olarak resetleyecektir. Resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Yalnız sorun düzelmez ise mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşün. Çünkü cihazın elektronik kartı düşük voltaj sebebi ile yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Elektronik kart tamiri ile ya da değişimi ile sorun lenmiş olur. Yalnız bilmenizi isteriz ki bu sorun bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşanabilir. Bu nedenle de mutlaka kombi regülatörü kullanın.

F37 Arızası Nedir? Tesisat su basıncının düşük olduğunu anlatır.

Lambert LPY model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre beklemelisiniz. Bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmez ise kombi altında bulunan doldurma musluğu ile su basma işlemi deneyin. 1,5 kadar su basın. düzelme olmaz ise Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

F39 Arızası Nedir? Dış hava sensör problemidir.

 Aslında her kombide dış hava sensörü bulunmaz. Dışardaki havanın sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmakta olan bir sensördür. Dış hava sensörü var ise uzman ekip tarafından kontrol edilerek değişimi yapılabilir. Bazen dış hava sensörü olmasa bile bu arıza yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise elektrik aksağında sorun olabileceği için uzman ekip tarafından gereken müdahale ve işlem yapılır. Sorun lenir.

F40 Arızası Nedir? Tesisat su basıncının yüksek olduğunu belirtir.

 Basınç yüksek durumda ise kombi yüksek basınçtan zarar görebilir. Bu nedenle de yüksek olan basıncı düşürerek soruna çare bulabilirsiniz. Yüksek basıncı düşürmek adına tahliye vanasını açabilir ya da kombinize en yakın kalorifer havasını alabilirsiniz. Bu durumda sorun lenecektir. Düzelme olmaz ise cihazı mutlaka resetleyin.

F41 Arızası Nedir? Su doldurma fonksiyonun otomatik devrede olduğunu belirtir.

 Bu arıza kodunda bir süre beklemelisiniz. Cihazınızın özelliğinde otomatik su doldurma fonksiyonu var ise bu durumda beklemelisiniz. Bekleme sonrasında işlem kendiliğinden yapılacak ve sorun lenecektir.

F42 Arızası Nedir? Otomatik doldurma fonksiyonu devrede ancak su dolumu olmuyor.

 Otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girmiş fakat su doldurma işlemini yapamamış. Bir arıza durumu söz konusu olabilir. Cihaza kendiniz müdahale ederek su doldurmaya çalışın. Sonuç alamadıysanız mutlaka uzman yardımı alın.

F43 Arızası Nedir? Otomatik doldurma sonrası düşük su basınç problemi.

 Otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girdiğinde, işlem tamamlanamadığında cihazın suya gereksinimi olduğunu belirtir. Bu durumda fonksiyonda bir aksaklık olabileceğinden Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız. Cihazınıza yine de su basmayı deneyebilirsiniz.

F47 Arızası Nedir? Su basınç anahtarının bağlı olmadığını belirtir.

 Lambert LPY model kombilerde su basıncı düşük ya da yüksek olduğunda su basınç anahtarı algılayarak manometrede göstermektedir. Bu arıza durumunda su basın anahtarının bağlı olmadığını belirtir. Yani kombideki su basıncı normal değildir. Düşük su basınç sorunlarında ya da yüksek su basınç sorunlarında olması gereken değeri göstermez. Parçanın değişimi gerekir. Bu yüzden uzman yardımı almalısınız.

F50 Arızası Nedir? Sıcak su boyler sensörünün arızalandığını belirtir.

 Bu gibi arıza durumlarında kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Teknik açıdan Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F51 Arızası Nedir? PT1000 sensöründe sorun olduğunu belirtir.

 Harici bir sensör sorunudur ve cihazı resetlemeniz de işe yaramayacaktır. Çok nadir karşılaşılan bu sorunda Seybomak Kombi servis yardımı almanızı öneririz.

F52 Arızası Nedir? Sıcak su sensöründe problem var.

 Sıcak su ntc si olarak da bilinen bir parçadır. Teknik olarak cihazı resetlemeniz sorunu lemez. Bu gibi durumlarda sensörde ya da kablolarda sorun olabilmektedir. Tespit yapılması ve sorunun lenmesi adına Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

F53 Arızası Nedir? Termal sigorta sorunudur.

 Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda mutlaka uzman yardımı alın. Teknik bir sorundur ve her zaman için Seybomak Kombi servis müdahalesi gerekir.

F81 Arızası Nedir? Sensör drift tes sorunudur.

 Genelde çok nadir karşılaştığımız bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Seybomak Kombi servisi arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat