Klima Temizleme

Klima temizliği neden gereklidir?

Klimalar soğuk ya da sıcak hava üfleyen bunu yaparken de havayı filtreleyen bir cihazdır. Bu filtreleme anında hava da bulunan sigara dumanı, toz, bakteri, tüy, kıl gibi partiküller klimanın filtreleme ve fan sisteminde toplanır. Havadaki nemle birleşerek fan, evaparatör ve fitreye yapışıp kalır. Zamanla klimanızdan kötü kokular gelmeye başlar. Son derece rahatsız edici bu kokular sadece bizim ilk anda hissedebildiğimiz etkileridir. Tıkanan filtreler nedeniyle yeterli üfleme olmaz. Buda soğuk yada sıcak havanın kalitesinde düşme meydana getirir. Önde bulunan filtreler kolaylıkla sökülüp sık sık temizlense de alüminyum panel ve fan sistemine yapışıp kalan parçacıkların temizlenmesi, özel işlem gerektirir. Seybomak klima temizleme özel cihazlarla bu işlemi sizler için yapmaktadır.

Klima temizleme nedir?

Seybomak Klima temizleme split veya salon tipi klimalarınızı özel cihaz ve kimyasallarla temizlemektedir. Hijyen ve sağlık açısından önemli olan bu işlemin her yıl yapılması gerekmektedir. Temizlik işlemi size sağlıklı nefes, verimli bir çalışma ve klima kullanım süresini uzatmanıza yardımcı olur. Kirlenme nedeniyle hava akışı tıkandığından daha az hava gelir. Bu esnada sürekli efor sarf eden fan sistemi zorlanmaya başlar. Fanda biriken bu parçalar, fan dönme sistemine yük bindirdiğinden motora zarar vermeye başlayacaktır. Zincirleme bir reaksiyon gibi sık sık arızalanan kombi hem konforunuza hemde ekonominize zarar vermeye başlayacaktır. Daha fazla elektrik tüketerek faturalarınızın şişmesine neden olacaktır. Seybomak makine klimalarınızı temizletmenizi şiddetle tavsiye etmektedir.

Hangi aşamalarda temizlik yapılır?

Seybomak klima temizleme işlemi bir kaç adımdan oluşmaktadır. Öncelik işlem yapılacak ortamın kirletilmemesidir. Bu işlem sırasında hayatın günlük akışında bir aksamaya meydan vermemektir. Özel alet edavat kullanarak, ortam kirletilmeden klima cihazlarınız yerinde temizlenmektedir. Klima paneli sökülüp elektrik bağlantısı kesildikten sonra hassas bölgeler suya karşı yalıtım yapılır. Kimyasalla yıkanan evaparatör ve filtre temiz suyla durulanır. su kanallarının temiz olduğu kontrol edilir. Basınçlı havayla klima aksamı kurulanır. Klima çalıştırılarak müşteriye teslim edilir. Tüm bu işlemler sırasında ev, ofis veya çalışma alanınızda herhangi bir kirlenme olmaz. Seybomak klima temizleme hizmetleri size sağlık, ferahlık ve konfor sunmaktadır. Randevu için bizi 7/24 arayabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat