İmmergas Victrix

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

İmmergas Victrix Hata Kodları

01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir.

 Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının açık ya da kapalı olduğu konusunda bilgi sahibi değilseniz bu durumda direk ocağınızı deneyin (tabi ocağınız doğalgazlı ise). Ocak çalışıyor ise bu dairenizde gaz olduğu anlamına gelir. Gaz girişinde sorun yok ise kombiyi kapatıp açın (kombiyi resetleyin). Sorun hala düzelmedi ise bu durumda gaz grubunda, ana kartta ya da elektrotlarda sorun var diyebiliriz. İmmergas Seybomak kombi servisi’ni aramalı yardım istemelisiniz.

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu.

 Bu arıza durumu tesisat su sıcaklığının olması gereken dereceyi aştığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kalorifer vanalarını ve kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı durumda ise açmalısınız. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza durumundan yine de kurtulamadıysanız eğer seybomak kombi servisi aramalısınız. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, pompa sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu.

 Kalorifer tesisatı için önemli parçalardan biri olan kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu değildir, teknik açıdan arıza sensörün yanı sıra sensör borularında ve kablolarında da olabilmektedir. Arızanın yerinde görülmesi ve müdahale edilmesi gerektiği için mutlaka uzman yardımı alın.

06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.

 Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sıcak su ntc si arızalı olabilir, sensör borularında nemlenme veya sensör kablolarında sorun olabilir. Tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

08 Arıza Kodu Reset selektör sorunu.

 Harici bir problemdir. Cihazı şalterinden kapatıp açmayı deneyin. Sorunda düzelme durumu olmaz ise mutlaka İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayın.

09 Arıza Kodu Dar ayar işlevi aktif.

 Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumu yine de devam ediyor ise seybomak kombi servis aranmalıdır.

10 Arıza Kodu Düşük basınç hatası.

 İmmergas Victrix model kombi tesisatındaki su azaldığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda su basıncı kontrol edilmeli düşük görülür ise su basma işlemi uygulanmalıdır. Victrix model kombinin sağ alt tarafındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek panelin sağ üstündeki bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basılmalıdır. Bu değere geldiği zaman su basma işlemi tamamlanır ve cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. İşlemi yapamazsanız eğer veya yapmanıza rağmen arıza durumu yine de devam ediyorsa bu durumda seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

15 Arıza Kodu Programlama (konfigurasyon) sorunu.

 Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden seybomak kombi servisi aramalısınız.

16 Arıza Kodu Vantilatör hatası.

 Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız zaman teknik açıdan bilgi ve yardımları almak üzere İmmergas Seybomak kombi servisi’ni aramalısınız.

20 Arıza Kodu Alev engeli.

 Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda seybomak kombi servis öncesi cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme denemesinden sonra arıza durumu düzelmez de devam ederse eğer mutlaka seybomak kombi servisi arayarak yardım alın. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde sorun olabilir.

27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu.

 İmmergas Victrix model kombinin yeterli devir daim yapamadığını belirtir. Bu durumda tesisat vanaları veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Vanalara bakmalı, kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık olmasına karşın sorun yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Reset sonrasında da sonuç aynı ise seybomak kombi servis aranmalıdır. Devirdaim pompasında, elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve  için mutlaka seybomak kombi servis ekiplerinden yardım alın.

31 Arıza Kodu Kumanda panelinde sorun.

 Uzaktan kumanda panelinde veya bağlantılarında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına seybomak kombi servisi aramalısınız.

37 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

 Böyle bir sorunla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden bekleyin. Kısa süre bekleme sonucunda sorun düzelmez ise İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayın. Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük olduğunu ve düşük voltaj sebebi ile cihazın çalışmayacağını belirtir. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Fakat düzelme durumu olmadı ise bu durumda anakartta problem oluştuğunu anlayabiliriz. Anakarta müdahale edilmesi açısından seybomak kombi servisi aramalısınız. Yalnız önerimiz “kombi regülatörü” kullanmanızdır. Aksi halde bu sorunu sıklıkla yaşarsınız. Üstelik yapılan müdahaleler de hiçbir zaman garantiye girmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat