İmmergas Nike Star

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

İmmergas Nike Star Hata Kodları

01 Arıza Kodu Ateşleme arızası.

 Ateşleme arızasının birçok sebebi bulunur. Seybomak kombi servis gelmeden önce dairenize gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Gaz vanalarına bakabilir, kapalı ise açabilirsiniz. Gaz vanaları açık, kombinize gaz gelmekte ise bu durumda “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmezse eğer bu durumda ana kartta, elektrotlarda, gaz grubunda problem var diyebiliriz. Yapılması gereken ise İmmergas Kombi Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım istemektir.

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma ikazı.

 Kombi tesisatında bulunan suyun sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonrasında limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açılmalıdır. Cihaz eğer kış modunda ise kalorifer vanalarına bakılmalı, vanalar kapalı ise açılmalıdır. Buna rağmen sorun devam etmekte ise “RESET” butonuna basılarak resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumunda düzelme olmaz ise; kalorifer tesisatı, kalorifer filtresi, ana eşanjör tıkalı olabilmektedir. Üç yollu vananın konum değiştirmesi, arada kalması, pompanın sıkışması gibi durumlar sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayarak mutlaka yardım alın.

03 Arıza Kodu Duman termostat (baca sensörü) arızası.

 Nike Star model bacalı kombilerde atık gaz sıcaklığını ve içerideki sıcaklığı ölçerek birbiriyle kıyaslayan baca sensörünün arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka seybomak kombi servisi aramalısınız.

04 Arıza Kodu Elektro mekanik kontaklarda problem.

 Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası.

 Kalorifer ısı ntc sinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumları, borularda nemlenme durumları söz konusu olabilir. Net teşhis ve  için mutlaka İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayın.

06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası.

 Sıcak su ntc sinde bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun aslında sadece sıcak su sensöründe değil, sensör kablolarında veya borularında olabilir. Bu nedenle cihaza müdahalede bulunmadan sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına seybomak kombi servis yardımı alın.

10 Arıza Kodu Düşük tesisat su basıncı sorunu.

 İmmergas Nike Star model kombinin basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Nike Star model kombinize su basmanız gerekir. Nike Star kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basın. Su basma işlemi sonrasında siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme durumu olmazsa veya uygulamayı yapamazsanız mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

20 Arıza Kodu Parazit alev sorunu.

 Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaza reset atın. Resetleme işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayın. Gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve  için uzman yardımı almalısınız.

27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu.

 Nike Star model kombinin devir daim yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise devir daim pompasında sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım alın.

28 Arıza Kodu Kaçak durumu.

 Nike Star kombi tesisatında ya da elektrik anlamında bir kaçak durumu söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

31 Arıza Kodu Oda termostatı bağlantı sorunu.

 Oda termostatı kullanılan konutlarda meydana gelen bir arıza durumudur. Bu durumda Nike Star model kombinin oda termostatı bağlantısında sorun veya kopma olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden seybomak kombi servisi aramalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat