İmmergas Eolo Star

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

İmmergas Eolo Star Hata Kodları


İmmergas Eolo Star model hermetik kombilerde arıza kodları ekranda yanıp sönerek belirir. Ekranda sabit duran ısı derecesidir. Yanıp sönen bir rakam görürseniz cihazın arızaya geçtiğini anlamalısınız.

01 Arıza Kodu Ateşleme devresi sorunu.

 Aydınlatma göstergesi kırmızı renkte olur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak seybomak kombi servis öncesi gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı şekilde ise gaz girişi yoktur ve sorun bu sebeple yaşanıyordur. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise cihaza reset atılması gerekir. Ekranın altında bulunan “RESET” yazılı düğmeye birkaç saniye basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. İmmergas Seybomak kombi servisi tarafından müdahale edilmesi gerekir. Seybomak kombi servisi aramanız gerekmektedir.

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma (limit termostat) sorunu.

 Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Tespit ve sorunun çözümü adına İmmergas Seybomak kombi servisi’ni aramanız gerekir.

05 Arıza Kodu Sıcak su ntc sinde sorun.

 Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

06 Arıza Kodu Kalorifer ntc sinde sorun.

 Kalorifer sensör arızası olarak da adlandırılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Kalorifer sensöründe arıza olduğunda, sensör borularında nem durumu veya sensör kablolarında kısa devre-kopukluk olduğunda karşımıza çıkabilen bir arıza durumudur. Teknik olarak yerinde görülmesi gerekir. Tespit ve  için İmmergas Seybomak kombi servisi’nden yardım almalısınız.

10 Arıza  Kodu Su basıncı düşük durumda.

 İmmergas Eolo Star model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza durumudur. Bu durumda cihaza su basmak gerekir. Panelin sağında bulunan bar göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Basıncı yükseltmeniz gerekeceğinden doldurma musluğunu bulmalısınız. Eolo Star model kombinin sağ altındaki kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlatmalı bar göstergesi 1,5 olana kadar su doldurulmalıdır. Bu değere geldiğinde ise doldurma musluğu mutlaka kapatılmalıdır. İşlem bu şekilde başarılı bir şekilde tamamlanır ve sorun da düzelmiş olur. Sorun düzelmezse eğer veya işlemi yapamazsanız seybomak kombi servis desteği alabilirsiniz.

11 Arıza Kodu Duman basınç swich sorunu.

 Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için atık gaz fan ile sağlanır. Bu sorun yaşanıyor ise hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta problem olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu.

 İmmergas Eolo Star model kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir. Net tespitin ve müdahalenin yerinde yapılması gerektiği için İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım almanız gerekmektedir.

28 Arıza Kodu Devrede su kaçağı var.

 Bu arıza durumunda su musluklarının kapalı olduğundan ve tesisatta kaçak durumu olmadığından emin olun. Gereken kontrolleri yaptınız ve bir sorun görmediyseniz mutlaka tespit ve  için uzman yardımı alın.

31 Arıza Kodu Dijital uzaktan kumanda ile iletişim kaybı.

 Eolo Star model kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğu 1 dakikayı geçer ise ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat