İmmergas Eolo Mini

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

İmmergas Eolo Mini Hata Kodları.


Eolo Mini model kombilerin ekranında önce E harfi sonrasında arıza kodu yanıp söner.

E01 Arıza Kodu Brülörde alev yok.

 Yani Eolo Mini model kombinin ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombiye gaz gelip gelmediğine bakmalı yani gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Gaz vanaları açık durumda ise kombiye de gaz geliyordur. Bu durumda yapmanız gereken diğer işlem resetlemedir. Ekranın hemen altında bulunan “RESET” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza durumu devam ederse eğer işlemi 3 kez tekrar edin. Sorunun düzelmediği durumlarda mutlaka uzman yardımı alın. Anakart, gaz valfi ya da iyon-ateşleme çubuğunda sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için seybomak kombi servisi aramalısınız.

E02 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı.

 Eolo Mini model kombilerde limit termostatın aşırı sıcaklık sebebi ile devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu arıza durumunda bloke şekilde kalır ve çalışma yapmaz. Önce kombi altındaki vanaları sonrasında kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık şekilde olmalıdır. Buna rağmen arıza durumu devam ederse eğer “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız ama sorunda yine de düzelme olmadı ise; kaloriferlerde tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme, üç yollu vanada arıza, pompada sıkışma durumları olabilir. Tespit ve arızanın çözümü için mutlaka İmmergas Seybomak kombi servisi yardımı alın.

E03 Arıza Kodu Vantilatör anormalliği olarak adlandırılan hava akış sorunu.

 Kullanılan Eolo Mini kombi hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde aktif olan fan, prosestat ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilir.  Bu arıza durumunda uzman yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu Gönderme sondasında (anakart gönderme sondasında) sorun.

 Anakart ile alakalı olan bu sorunda önce cihaza reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumunda değişiklik olmaz ise mutlaka İmmergas Seybomak kombi servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sondasın da sorun.

 Kullanım suyu yani sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten hata kodudur. Bu durumda yalnız sorun sadece sıcak su ntc si ile alakalı olmaz. Ntc kablolarında veya borularında sorun olabilmektedir.

E08 Arıza Kodu Maksimum reset sayısı.

 Kısa süre içinde kombiye olması gerekenden fazla reset atıldığını belirten arıza kodudur. Sorunu çözümlemek için “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutun, sorun düzelmez ise şalteri kapatıp yeniden açın. Arıza durumu yine de düzelmez ise mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.

 İmmergas Eolo Mini model kombi tesisatında su olmadığını veya suyun azaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata su basma işlemi uygulamalısınız. Eolo Mini kombinin sağ alt tarafında kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli panelin sağında yer alan bar göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında ekranda derece belirir ve sorun düzelir. Sorun düzelmezse resetleme işlemi yapın. Arıza devam ediyorsa veya işlemi yapamadıysanız İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayabilirsiniz.

E11 Arıza Kodu Duman termostat arızası.

 İmmergas Eolo Mini model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde bu sorun yaşandığında; atık gaz borusu yerinden çıktığında, prosestat, fan veya anakart arızalı olduğunda bu problem yaşanabilir. Hangi sorunun yaşanıldığı ancak uzman ekipler tarafından yerinde görüldüğünde bulunabilir. Bu sebeple  için mutlaka İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayın.

E15 Arıza Kodu Konfigurasyon sorunu.

 Bu sorun elektronik kart ile alakalıdır. Elektronik kartta veya kablolarında sorun olabilir. Önce resetleme işlemi uygulayın ve arıza durumu devam etmekte ise İmmergas Seybomak kombi servisi’ne ulaşın.

E20 Arıza Kodu Parazit alev arızası.

 Alevin tam anlamı ile algılanmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapın. Resetleme ardından sorunda düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Teknik açıdan net tespit için seybomak kombi servisi aramalısınız.

E24 Arıza Kodu Tuş takımı sorunu.

 Ekran kartında sorun olabileceğini belirtir. Cihazın tuş takımının çalışmadığını ve bir sorun olduğunu belirtir. Cihaza reset atılmaksızın seybomak kombi servis yardımı alınmalıdır.

E27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim sorunu.

 İmmergas Eolo Mini kombinin altında bulunan kalorifer tesisat vanalarını kontrol edin, kalorifer vanalarına bakın. Vanaların açık durumda olması gerekir. Kapalı şekilde ise mutlaka açın. Açık konumda olmasına karşın sorun yaşanmakta ise bu durumda devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma durumu söz konusu olabilir. Net teşhis ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

E31 Arıza Kodu Kumanda paneli ile iletişim kaybı.

 Cihazın kumanda paneli ile iletişim kurulamadığını belirtir. Bu durumda bağlantılarda sorun olabilmektedir. Tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

E37 Arıza Kodu Düşük voltaj sorunu.

 Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz otomatik reset konumuna geçeceğinden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize karşın sorunun devam ettiği durumlarda İmmergas Seybomak kombi servisi’ni aramalısınız. Muhtemel sorun elektronik kartın yanması veya hasar görmesidir. Elektronik kart tamir edilir ya da değişimi yapılır ise sorun düzelir. Fakat sorunun yeniden yaşanma olasılığını göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple de tavsiye edilen “kombi regülatörü” kullanımıdır.

E38 Arıza Kodu Alev sinyali kaybı.

 Eolo Mini model kombinin düzgün çalışmasına karşın alevin aniden söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombiyi “RESET” düğmesine basılı tutarak resetlemelisiniz. 3 resetleme işlemi sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise seybomak kombi servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde arıza olabilmektedir.

E43 Arıza Kodu Alev sinyali kaybını engelleme.

 Bu durumda alev sinyalinin kaybına engel olunuyordur. Cihaz bu işlevi kendi sağlar. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Resetleme sonrasında arıza durumu hala devam etmekte ise bu durumda İmmergas Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat