İmmergas Eolo Maior

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

İmmergas Eolo Maior 24/28/32 kW hermetik kombi Hata Kodları

30°C LED i Yanıp Sönüyorsa Ateşleme problemi.

 Öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Kombinize gaz geliyorsa (gaz vanaları açıksa) kombiyi resetleyin. Açma-kapama/konum seçme düğmesini “RESET” yazan konuma getirin ve birkaç saniye sonra yeniden bir önceki çalışma konumuna (yaz veya kış konumuna) getirin. İşlemi birkaç defa tekrarlayın. Arızada düzelme olmuyorsa eğer seybomak kombi servisi çağırmanız gerekir. Elektrotlarda, elektronik kartında veya gaz valfinde sorun olabilir. Kesin tespit ve  için seybomak kombi servis ekibinin yerinde görmesi gerekir.

40°C LED i Yanıp Sönüyorsa Atık gaz sistem sorunu.

 Hava akış sorunu olarak adlandırılabilir. Maior model kombiler hermetik olduğu için atık gaz devresinde çalışan birçok parçada sorun olabilir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem de yoktur. Prosestat, elektronik kart veya fan arızası olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

50°C LED i Yanıp Sönüyorsa Sistem su basıncı yetersiz.

 Tesisat su basıncını panelin sağında yer alan bar göstergesinden (manometre) takip etmelisiniz. Basıncın 1 bar altını gösterdiği durumlarda cihaza su basmak gerekir. 50 LED ışığının yanıp sönmesindeki sebep de tesisattaki su basıncının yeterli olmaması yani 1 bar altında olmasıdır. Kombinin sağ altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde kombiden su sesini duymanız gerekir. Su sesi geliyorsa bar göstergesini takip edin. Bar değeri 1 ile 2 arasına geldiğinde işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa kombiye reset atın. İşlemi yapamazsanız, arıza sıkça tekrar ederse ya da işlem sonrası sorun düzelmezse mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

60°C LED i Yanıp Sönüyorsa Yetersiz devir daim sorunu.

 Devir daim sağlama görevinde olan pompa ile alakalı bir sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak herhangi bir işlem yapmaksızın İmmergas Seybomak kombi servisi’ni aramanız gerekir.

70°C LED i Yanıp Sönüyorsa Çıkış suyu sensör arızası.

 Kalorifer ntc arızası olarak adlandırabiliriz. Kalorifer devresinde görev alan sensörün arızalanması veya sensör bağlantılarında sorun olması sebebi ile bu durum yaşanır. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.

80°C LED i Yanıp Sönüyorsa Kullanım suyu sensör arızası.

 Sıcak su ntc arızası diyebiliriz. Ntc sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilmektedir. Sıcak su sorunu yaşamanıza neden olur. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekir.

90°C LED i Yanıp Sönüyorsa Aşırı sıcaklık sorunu.

 Öncelikle kombi tesisatında su olduğundan emin olun. Panelin sağında yer alan bar göstergesini kontrol edin. 1 barın altını gösteriyorsa eğer kombiye su basın. Su basıncı normal değerde (1 ile 2 bar arası) ise kombi altındaki boru üzerindeki vanalara bakın. Tesisat boruları üzerindeki vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık konumda ise kombinize reset atın. Resetleme işlemini birkaç kez uygulayın. Yine de bir sonuç alamıyorsanız seybomak kombi servis desteği almanız gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında ana eşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma veya kombide hava olabilir. Kesin tespit ve  için mutlaka İmmergas Seybomak kombi servisi yardımı alın.

DİP NOT: LED ler sadece yanıyorsa set edilen (ayarlanan) veya çıkış suyu sıcaklık derecesini belirtir. LED ler yanıp sönüyorsa cihazda arıza var demektir. LED lerin yanma durumuna göre arıza kodları, açıklamaları ve  bilgileri yukarıdaki metinde detaylı sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat