Ferroli Fereasy

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Ferroli Fereasy F 24 model kombi Hata Kodları

Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Sarı Işık Yanmıyor Gaz yokluğu sorunu.

 Bu durumda cihaza gaz gelmiyor demektir yani kombi ateşleme yapmıyor. Gaz kontrolü sağlamanız gerekmektedir. Gaz girişleri normal ise yani gaz vanaları açık olup konut içinde gaz var ise cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Reset sonrasında da eğer düzelme durumu olmaz ise seybomak kombi servis talep etmeniz gerekmektedir. Cihazın elektrotların kablolarında, gaz valfinde ya da ana kartında sorun olabilir. Fereasy Kombi Seybomak kombi servisi ekipleri tespit sonrası  sağlayacaktır.

Kırmızı Işık Yanıyor, Yeşil ve Sarı Işık Yanmıyor Aşırı ısınma koruması.

 Öncelikle kombi tesisatında su olduğundan emin olun. Kombi kış konumunda iken bu sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Kombi altındaki tesisat vanaları kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında resetleme işlemi yapın Sorun hala devam etmekte ise bu durumda mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın. Ana eşanjörde kireçlenme olması veya tıkanması, üç yollu vanada sorun olması, pompanın çalışma sırasında sıkışması, tesisatın tıkalı olması veya kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Uzman yardımı alırsanız net tespit ve müdahale yerinde yapılacaktır.

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı-Kırmızı Işık Yanmıyor Brülör kapalı ancak alev var.

 Bu durumda cihazın elektrotları ya da kartı arızalı olabilmektedir. Veya gaz armatöründe de sorun olabilir. Öncelikle cihaza birkaç reset uygulaması yapın. Resetleme sonrasında düzelme olmaz ise mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

Yeşil Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Işık Yanmıyor Prosestat kapanmıyor.

 Bu sorun prosestat kontak kapatmadığında veya arızalı olduğunda, elektronik kart ya da fanda sorun olduğunda yaşanır. Net tespit ve  için yerinde görmek ve müdahale etmek gerekir.

Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil-Kırmızı Işık Yanmıyor Tesisat basıncı yetersiz.

 Tesisattaki su basıncının sıfırlandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata yeteri kadar su basmanız gerekmektedir. Fereasy model kombilerin sağ alt kısmında mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça sağa çevrildiğinde açılır! Kombiden su sesi duyarsınız basınç değeri 1,5 a geldiği zaman işlemi sonlandırın, sorun düzelecektir. Düzelme olmadığı durumda resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapamadıysanız veya yapmanıza rağmen sorun devam ediyor ise bu durumda mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

Sarı Yanıyor, Kırmızı Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil Işık Yanmıyor Gidiş ntc sorunu.

 Bu durumda kalorifer sensör arızalı olabilir, kablolarda bir kopma durumu ya da kablolarda kısa devre sorunu yaşanıyor olabilir. Ayrıca kalorifer ntc borularında nemlenme olabilir. Bu durum karşısında seybomak kombi servisi aramanız kesin  sağlayacaktır.

Yeşil Yanıyor, Sarı Hızlı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor Sıcak su ntc sorunu.

 Kombide bulunan sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki cihazın sensörü arızalı olabilir. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kopma ya da kısa devre sorunu yaşanıyor da olabilir. Ve bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme de olabilir. Net tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayınız.

Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor Değiştirme ünitesi koruma müdahalesi.

 Tesisatta suyun dolaşmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisatta hava olabilir ya da cihazın sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Arızasının kesin tespiti aynı zamanda çözümü için mutlaka Ferroli Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat