Ferroli DOMIproject F24

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Ferroli DOMIproject F24 Hata Kodları

Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil-Sarı Işık Yanmıyor Brülörde ateşleme sorunu.

 Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını kontrol etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun eğer yine de devam eder ise cihazda sorun olabilir. Bu durumda seybomak kombi servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile birlikte gaz valfinde sorun olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka seybomak kombi servis desteği almanız gerekmektedir.

Yeşil Yanmıyor, Sarı Yanıyor ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor Aşırı ısınma sorunu.

 Cihaz su sıcaklığında ani artış olduğunu ve cihazın aşırı ısınma sorunu sebebi ile bloke olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombi altındaki kalorifer gidiş ve dönüş hattına ait olan borulardaki vanaları kontrol edin, kapalı durumda ise vanaları açın. Petek konumunda sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Sonuç değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve  için seybomak kombi servis yardımı alınız.

Yeşil Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor Brülör kapalıyken alev devam ediyor.

 İyonizasyon sorunu olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da sorun düzelmiyor ise seybomak kombi servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale adına seybomak kombi servisi arayın.

Yeşil Hızlı Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Işık Yanmıyor Hava basınç swichi sorunu.

 Hava swichi olarak adlandırdığımız prosestat; fanı açtıktan sonra 60 saniye içinde kontaklarını kapatmıyor. Prosestat kontakları açık kaldığı için prosestat arızalı olabilir. Bunun yanı sıra sorun fan veya elektronik kartta olabilir. Hava akışına yardımcı olan hava akım borusu (dışarı uzanan boru) tıkalı ya da ebatları yanlış (uzun veya kısa) olabilir. Net tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servis aranılmalı ve yardım talep edilmelidir.

Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Işık Yanmıyor Düşük su basınç uyarısı.

 Bu durumda cihazın suyunun az olduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Böyle bir durumda cihaz zaten verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMIproject F24 kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır Açıldığı zaman su sesi gelir. Panel üzerindeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Sorun düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız seybomak kombi servisi arayın.

Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor,Yeşil Işık Yanmıyor Çıkış sensör sorunu.

 Kombide böyle bir sorun yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var demektir. Kablolarda kopukluk veya kısa devre var ise ayrıca borularda nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Kesin olarak sorunun tespiti ve müdahalesi için mutlaka sizlerin Ferroli Kombi Seybomak kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Yeşil ve Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor Sıcak su sensör sorunu.

 Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Veya kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için seybomak kombi servisi arayın.

Sarı-Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Eşanjör koruması devrede.  

Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor veya sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem kontrol edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada sorun var ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenir. Mutlaka uzman yardımı alınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat