Eca White Plus

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Eca White Plus Hata Kodları

C1/A4/80°C Prosestat işletme sırasında açıyor.

 Bu sorunda fanın devir hızını sağlayamadığını anlayabiliriz. Prosestat işletme sırasında açılır ve bu nedenle ekranda bu arıza kodu belirir. Prosestat, fan ya da anakart arızası olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözüme ulaşması adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

C6/A4/70°C Prosestat devreye girmiyor ya da devreyi kapatmıyor.

 Cihazın ateşleme yaptığı esnada prosestatın devreye girmemesi ya da devreyi kapatmaması sonucunda oluşan arıza durumudur. Bu sorunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Prosestat arızası söz konusu olabilir ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E9/40°C Emniyet termostatı devreye girmiş.

 Aşırı ısı emniyet termostatı devreye girmiş. Yani cihazda aşırı ısınma sorunu var. Cihazın içindeki suyun sıcaklığı en yüksek seviyeyi de aşmış durumda. Bu sorunla karşılaşırsanız eğer cihaza önce reset atın. Resetleme işleminden sonra arızanın devam etmesi halinde; kalorifer vanalarının açık olduğundan ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Kaloriferlerden özellikle de 3 tanesini mutlaka kullanın. Yani vanalar açık olsun. Buna rağmen arızada düzelme olmuyor ise; pompa, üç yollu vana ya da ana eşanjör ile alakalı bir sorun olabilir. Tesisat tıkalı, filtre tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için Eca Seybomak kombi servisi yardımı almanız gerekmektedir.

E2/40°C-50°C Gidiş suyu sensör problemi.

 Kalorifer gidiş suyu sensöründe bir aksaklık olduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra sorun kablo grubunda ya da borularda olabilmektedir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

EA/50°C Brülörde alev algılanmıyor.

 Brülörde alev algılanmadığı zaman ekranda belirir. Cihaz ateşleme yapmaz. Ateşleme yapmadığı için de randıman alamazsınız. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz giriş kontrolü olsun. Vanalara bakın, gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Kombiye gelen gaz vanası açık olsun. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz gelmekte ise kombinize son olarak reset atabilirsiniz. Yine de sorunun devam ettiğini görürseniz eğer başka bir uygulama yapmadan Eca Seybomak kombi servisi yardımı alın. Bu gibi arıza durumlarında genelde; elektrotlarda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilmektedir. Teşhis ve onarım işleminde uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

B1/50°C-60°C Seçim şalteri hatası.

 Seçim şalteri pozisyonunda bir sorun olabilir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmemeli, tespit ve onarım konusunda mutlaka uzman yardımı almalısınız.

A7/60°C-70°C Sıcak su sensörü montajı yanlış ya da sensör arızalı.

 Sıcak su yani kullanım suyu sensörü arızalı ise, bağlantılarında ya da kablolarında sorun varsa veya daha önceden müdahale edilip montajı doğru yapılmadıysa bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak cihaza bir müdahalede bulunmadan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

CE/40°C-50°C-60°C-70°C Isıtma devresi sıcaklık artış hızı yüksek.

 Kalorifer devresindeki sıcaklık artış hızının olması gerekenden yüksek ise bu sorun yaşanır. Bu durumda tesisatta tıkanma ya da hava olabilir. Pompa sıkışmış olabilir. Ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir. Kalorifer pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat