Eca eurostar

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Eca Eurostar Hata Kodları

A3 Arızası Davlumbazdaki atık gaz sensöründe kesinti sorunu.

 Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alın.

A4 Arızası Davlumbazda atık gazın çıkma sorunu.

 Bu hata kodunda atık gaz çıkma sorunu yaşanıyor demektir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Net tespit ve  için seybomak kombi servisi aramanız gerekmektedir.

A7 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu.

 Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Veya sensör borularında nemlenme olabilir. Mutlaka seybomak kombi servis yardımı alınız.

AC Arızası Dış hava sensörü ile cihaz elektroniği arasında elektrik bağlantısı yok.

 Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir. Yoksa da elektrik bağlantılarında problem olabilmektedir. Net tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

Ad Arızası ZE tip cihazda boyler sensör sorunu.

 Bu durumda boyler sensör kablolarında kesinti ya da kısa devre sorunu yaşanıyor demektir. Ekranda bu hata kodu yer aldı ise cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz cihazı resetlemek bile  getirmez. Bu sebeple de yapılması gereken şey Eca Seybomak kombi servisi’nden yardım istemenizdir.

b1 Arızası Kod anahtar arızası.

 Bu durumda cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Seybomak kombi servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

c1 Arızası Prosestat kontağı işletme sırasında açıyor.

 Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme sırasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya düşük bir ihtimal ile fanda olabilir. Seybomak kombi servis yardımı almanızı öneririz.

c4 Arızası Prosestat kontağı açmıyor.

 Eurostar kombide prosestatın kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk seybomak kombi servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.

c6 Arızası Prosestat kontağı açık kalıyor.

 Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Sorun da prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Mutlaka seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

CC Arızası Dış hava sensöründe kesinti sorunu.

 Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında sorun olabilir. Net tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

D1 Arızası Geri bildirim arızası.

 Seybomak kombi servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

e0 Arızası Ana kartta dahili sorun.

 Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğunu anlamak mümkündür. Karta müdahale edileceği için de mutlaka seybomak kombi servisi arayarak yardım istemelisiniz.

e2 Arızası Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunu.

 Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz.  Eca Eurostar Kombi Seybomak kombi servisi’ni ararsanız sizlere yardımcı olacaklardır.

e9 Arızası Aşırı ısınma sorunu.

 Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşısı ısı termostatı yani limit termostatının attığını belirten hata kodudur. Bu sorunda önce su basınç kontrolü yapın. Basınç düşük ise sisteme yani kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın. Cihazı son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonra yine de sorun düzelmez de devam ederse eğer seybomak kombi servis yardımı alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Net tespiti yapacak olan uzman Eca Seybomak kombi servisi ekibidir. Bu sebeple işi uzmanına bırakın deriz.

EA Arızası Ateşleme problemi.

 Bu arıza durumu ile karşılaştığınız an yapmanız gereken kontrol gaz kontrolü olsun. Çünkü dairenizde gaz yoksa bu sorun yaşanabilir. Bu sebeple gaz vanalarına bakmalı ve kapalı olmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Konutunuzda gaz var ve Eurostar model kombinize gaz geliyor ise bu durumda birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemi yaptınız, dairenizde gaz var ve buna rağmen sorun devam ediyor ise seybomak kombi servisi aramaktan başka çare yok diyebiliriz. Çünkü bu durumda; elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Hangi parçada sorun olduğunu ancak uzman seybomak kombi servis ekibi bulabilir. Bunun için de arızayı yerinde görmek ve yerinde müdahale etmek gerekir. İşi uzmanına bırakmalı cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

F7 Arızası Yanlış iyonizasyon sinyali sorunu.

 Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsıınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Uzman yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.

FA Arızası Regülasyon kapatmasından sonra iyonizasyon akımı devam ediyor.

 Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda veya anakart arızası olduğunda bu problem yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için uzman Eca Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız.

Eca Eurostar model kombi düşük su basınç sorunu verir ise sol alt tarafta bulunan L şeklindeki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basabilirsiniz. Panelin sağında yer alan bar göstergesini takip etmeli, bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar kombiye su basmalısınız.

İşlem sonrasında sorununuz çözümlenecektir. Düzelme olmazsa veya işlemi yapamazsanız Eca Seybomak kombi servisi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat