Eca confeo premix

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Eca Confeo Premix Hata Kodları

Sıcaklık Sorunları

01 Arızası Aşırı sıcaklık kilitlemesidir.

 Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105°C nin üstüne çıktığında aşırı sıcaklık kilitlenmesi olur. Bu durumda cihazın su basıncına bakmalısınız. Basınç düşük ise su basmalısınız. Cihazı resetlemelisiniz. Kombi altındaki tesisat vanalarını ve cihaz eğer kalorifer konumunda çalışmakta ise kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Uygulamalardan sonra arıza düzelmez ise mutlaka Eca Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Bu gibi durumlarda; ana eşanjörde, üç yollu vanada, devir daim pompasında sorun olabilir. Kalorifer filtresindeki tıkanma ya da kalorifer tesisatındaki tıkanma durumu sebebi ile de sorun yaşanabilir. Tespit ve onarım adına seybomak kombi servisi aramalısınız.

06 Arızası Aşırı ısınma uyarısı.

 Kalorifer devresi su sıcaklığı 95°C nin üzerine çıktığında sistem bloke olur ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

07 Arızası Baca gazı aşırı sıcaklık kilitlemesi demektir.

 Yetersiz baca çekişi olduğunda, su akışı olmadığında, baca gazı sensörünün işletme değerinin yükselmesi gibi durumlarda bu sorun yaşanır. Bu durumda baca bağlantıları kontrol edilmelidir. Cihazı suyu kontrol edilmeli düşük ise su basılmalıdır. Cihaz resetlenmelidir. Bu işlemlerden sonra da düzelme olmaz ise seybomak kombi servisi arayarak yardım almalısınız.

12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunudur.

 Kalorifer sensöründe sorun olduğunda, kablolarda kopma-kısa devre ya da temas durumu söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan sorunun net tespiti ve çözümü adına mutlaka seybomak kombi servis yardımı alınmalıdır.

13 Arızası Baca gazı sensör sorunudur.

 Bu arıza durumunda kablolarda sorun olabilir ya da baca gazı sensöründe sorun olabilir. Teknik açıdan soruna müdahale adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

14 Arızası SKS sensöründe sorun olduğunu belirtir.

 Yalnızca harici bir boyler bağlanabilen kazanlarda bulunan parçadır. Kablolarda sorun olduğunda da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

16 Arızası Kalorifer devresi dönüş suyu sensör sorunudur.

 Kalorifer dönüş suyu sensöründe arıza olabilir. Bu durumda kablolarda da kopma, kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Yardım için mutlaka Eca Seybomak kombi servisi aranılmalıdır.

Alev Denetimi Sorunları

04 Arızası Alev sinyali yok sorunudur.

 Ateşleme sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaz 3 ateşleme denemesi yapar brülörde alev oluşmadığı için arızaya geçer. Eca Confeo Premix model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve dairenizde gaz var ise cihaza reset atabilirsiniz. Maksimum 3 resetleme uygulaması sonrasında da sonuç değişmez ise Eca Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız. Anakart, elektrotlar ya da gaz valfinde sorun olabilir.

05 Arızası Alev kaybı sorunudur.

 Confeo Premix kombi çalışırken brülörde alev kaybı olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı öncelikle resetlemeye çalışın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Uygulama sonrasında sorun düzelmez ise seybomak kombi servisi aramalısınız.

11 Arızası Alev devresi sorunudur.

 Yanlış alev sinyali diye de bilinir. Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılandığını belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme ardından düzelme olmaz ise Eca Seybomak kombi servisi’ni aramalısınız.

Elektrik Sorunları

32 Arızası Voltaj sorunudur.

 Şebeke voltajının 160 Vac’dan düşük olduğunu belirtir. Voltajlar düzelene kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında düzelme olmaz ise Eca Seybomak kombi servisi’ni arayın. Anakart düşük voltaj sebebi ile yanmış olabilir. Anakarta müdahale edilmesi ve sorunun çözümlenmesi adına seybomak kombi servisi aramalısınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında düzelme olur. Yalnız kombi regülatörü kullanmazsanız eğer bu sorun tekrarlanabilir. Bu nedenle kombi regülatörü kullanmalısınız.

Su Basıncı & Akış Denetimi Sorunları

40 Arızası Düşük su basınç sorunudur.

 Confeo Premix model kombide düşük su basıncı olduğunu belirtir. Tesisat su basıncı düşük olduğu için cihaz bloke durumdadır. Confeo Premix model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve ekrandaki hata kodu geçene kadar su basılmalıdır. Basıncın hangi değerde olduğunu görüntülemek için ekranın üstündeki küçük düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrasında düzelme olmaz ise seybomak kombi servis yardımı alabilirsiniz.

42 Arızası Su akış denetim sorunudur.

 Kalorifer devresindeki su az olduğunda, pompa ile alakalı sorun olduğunda,  kablolar yerinden çıktığında bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda önce su basıncını kontrol edin. Su basıncı düşük ise su basın. Kalorifer devresinin giriş vanasının açık olduğundan emin olun. Sonrasında cihazı resetleyin. Bu işlemlerden sonra düzelme olmaz ise mutlaka Eca Seybomak kombi servisi arayın.

Gaz Valfi Sorunları

20 Arızası Gaz valfi devresi sorunudur.

 Gaz valfi ile alakalı sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda kart arızası da olabilir. Teknik açıdan yerinde görülmesi gereken bir arıza durumudur. Bu nedenle de sorunun yerinde görülmesi ve müdahale edilmesi adına Eca Seybomak kombi servisi’ni aramalısınız.

Diğer Sorunlar

24 Arızası Fan hız sorunudur.

 Fan hızının çalışma limitlerinin dışına çıktığını belirtir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Uzman seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

30 Arızası CRC- Uzman parametresi sorunu.

 Cihaza müdahalede bulunmadan seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

31 Arızası CRC-Güvenlik parametresi sorunu.

 Hiçbir müdahalede bulunmadan seybomak kombi servisi aramanız gerekir.

34 Arızası CRC-BCC-ID sorunu.

 BCC nin kazan ile uyumlu olmadığını veya yanlış BCC takılı olduğunu belirtir. Eca Seybomak kombi servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

35 Arızası BCC yok.

 BCC nin takılı olmadığını ya da çıkartıldığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında uzman yardımı almalısınız.

36 Arızası CRC-BCC data sorunudur.

 Cihaza müdahale etmeyiniz ve seybomak kombi servis yardımı alınız.

37 Arızası Farklı BCC yazılım sorunudur.

 Anakartın program yazılımı ile BCC yazılımının aynı olmadığını ya da denk olmadığını belirtir. Bu durumda seybomak kombi servis yardımı alınmalıdır.

38 Arızası Hatalı BCC-ID numarası sorunudur.

 BCC kazan ile uyumlu olmadığında veya yanlış bir BCC takıldığında bu sorun meydana gelir. Uzman Eca Seybomak kombi servisi yardımı alınmalıdır.

39 Arızası Hatalı BCC montaj sorunudur.

 BCC nin montajında sorun olduğunda ya da bir hata söz konusu olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

50 Arızası BCC aktivasyon sorunudur.

 BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığını belirten bir arıza kodudur. Harici sorunlarda cihaza müdahalede bulunmadan seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

52 Arızası BCC kopyalama sorunudur.

 BCC aktivasyon prosedürü tamamlanamadığı için yaşanılan bir arıza durumudur. Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Eca Seybomak kombi servisi’ni aramalısınız.

99 Arızası Sistem sorunudur.

 Anakart arızası olarak da bilinir. Cihaz bu durumda çalışma yapmayacak ve bloke durumda olacaktır. Sorunun düzelmesi veya çözümlenmesi adına anakarta müdahale edilmesi gerekir. Bu işlem için de Eca Seybomak kombi servisi’nden yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat