Demirdöküm Nanomix

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Demirdöküm Nanomix Hata Kodları

F0 Arızası Düşük su basıncı hatası

Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur. Demirdöküm Nanomix kombide bu hata kodu yer aldığında kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekmektedir. Kombi altında yer alan doldurma musluğu ile bar değerini 1,5 e getirmeniz gerekir. Bu değere geldiğinde cihaz normale dönecektir. Düzelme durumu olmaz ise en fazla 3 kez Nanomix kombiyi resetlemelisiniz. Reset sonrasında da düzelme durumu olmaz ise Seybomak Kombi Servisi’ni arayıp yardım almanız gerekmektedir. Sorun basınç sondası ile alakalı olabilir.

F1 Arızası Limit termostat hatası

Nanomix kombilerde aşırı ısınma sorunu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu arıza durumunda kendini kilitler ve çalışmaz. Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile cihazı bloke eder. Bu arıza durumunda üç yollu vana konum değiştiriyor, üç yollu vana arada kalıyor, ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış, sirkülasyon pompası sıkışmış, kalorifer tesisatı tıkalı veya kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Net teşhis ve müdahale için Seybomak Kombi Servisini aramalı yardım almalısınız.

F2 Arızası Kullanım suyu sensör problemi

Nanomix model kombide bu hata kodu olduğu zaman sıcak su sorunu yaşarsınız. Sıcak su için görev alan sensörde sorun olduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra; sensör borularında nemlenme veya kablolarda kopma-kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Net tespit ve müdahale için Seybomak Kombi Servisini aramalı yardım almalısınız.

F3 Arızası Tesisat gidiş ve dönüş suyu sıcaklık sensör problemi

Bu arıza durumun da peteklerinizde ısıtma durumu söz konusu olmaz veya az ısıtma yapar. Arızanın onarımı adına yapılması gereken şey sensör değişimi olmaktadır. Bunun yanı sıra sensör kablolarda kopukluk ve kısa devre durumları söz konusu olabiliyorken borularda nemlenme durumu da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de net tespitin yerinde yapılması gerekmektedir. Uzman yardımı almalısınız.

F4 Arızası İyonizasyon-ateşleme problemi

Böyle bir arıza kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Genel anlamda gaz yokluğu sorunu olarak bilinir. Gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Gaz geldiğinden eminseniz eğer kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise Seybomak Kombi Servisi yardımı alınız. Bu gibi arıza durumlarında; anakart, gaz armatörü, ateşleme ve iyonizasyon sorunu olabilmektedir. Tespit uzman ekipler aracılığı ile yerinde yapılır ve arızanın sebebi yerinde bulunarak çözümlenir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır.

F5 Arızası Baca sıcaklık sensörü sorunu

Nanomix model yoğuşmalı kombilerde bu sorunla karşılaştığınız zaman cihaza müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm için Seybomak Kombi Servisinini aramalısınız.

F6 Arızası Dış ortam sensör sorunudur.

OTC sorunu olarak da bilinir. Kombide dış hava sensörü yer alıyor ise dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştıramıyor yani sorun var demektir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında problem olabilmektedir. Sorunu net bulmak ve çözümlemek amacı ile Seybomak Kombi Servisi yardımı almak gerekir.

F8 Arızası Fan hızının limit dışında olduğu hata kodudur.

Nanomix kombide devirli fan sorunu diyebiliriz. Devirli demek dönüş hızı değişiyor demektir. Çoğu kombide aynı hızda çalışma mevcuttur. Devirli fanlar yanma durumuna göre çalışma sağlar. Hızı da düşerek artabilir. O fanların hızının normalinden farklı olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Bu durumla alakalı yardımları Seybomak Kombi Servisi ekibinden alabilirsiniz.

F9 Arızası Parametrenin yüklendiği hata kodudur.

Bir süre kadar bekleyin. Ekrandaki hata kodu düzelmez ise birkaç resetleme işlemi yapın. Yine de sonuç alamadıysanız mutlaka Seybomak Kombi Servisi yardımı alın.

FF Arızası Donanım/Topraklama/İşlemci sorunu

Nanomix kombide bu hata kodunun anlamı elektronik kart ya da topraklama sorunu olarak bilinir. Bu sorun yaşanıldığı zaman cihazda çalışma durumu söz konusu olmaz. Elektronik kart arızası olabileceğinden Seybomak Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Kart tamir ya da değişim işlemi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat