Buderus FC Breinbox Arıza Kodları

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Buderus FC Breinbox model kombi Arıza Kodları

1 Arızası Baca çekişi yok.

Bir nevi hava akış sorunu olarak da adlandırılabilir. Baca ile alakalı sorun olabilir. Fan, prosestat veya anakart arızalı olabilir. Net tespit ve çözüm için Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

2 Arızası Aşırı sıcaklık sorunu.

Kombi içerisindeki suyun aşırı ısındığını ve bu sebeple cihazın aşırı ısınmaya karşı korumaya geçip bloke olduğunu belirten arıza kodudur. Fc model kombinizde bu sorunu yaşamakta iseniz; Öncelikle cihazın su basıncına bakın, düşük ise su basın. Sonra resetleme işlemi yapın. Sonuç alamazsanız, kombiniz kış modunda ise petek vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Yaz modunda bu sorunu yaşadıysanız ve bahsedilen uygulamaları yapmanıza rağmen arıza durumu devam etmekte ise bu durumda Seybomak Kombi Servisi yardımı alın. Ana eşanjörün tıkanması-kireçlenmesi, üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatının tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Net tespit ve müdahale ile sorun çözümlenecektir.

3 Arızası Gaz yok, alev oluşmama sorunu.

Cihazda ateşleme denemesi sonrasında brülörde yanma olmadığı için meydana gelen bir sorundur. Ateşleme sorunu olarak da adlandırılabilir. Bu durumda önce konutunuzda gaz olduğundan ve Fc model kombinize gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanalarına bakın, kapalı ise mutlaka açın. Gaz gelmesine karşın yine de sorun yaşanmakta ise resetleme işlemi yapın. Maksimum 3 reset uygulaması da sonuç vermiyorsa mutlaka uzman yardımı alın. Elektronik kart, gaz valfi veya iyonizasyon-ateşleme elektrotlarında sorun olabilmektedir. Net teşhisi uzman Seybomak Kombi Servisi ekibi yapacak ve sorunu yerinde çözümleyecektir.

4 Arızası Sirkülasyon sorunu.

Kombinin devir daimi yani sirkülasyonu yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir uygulama bulunmaz. Seybomak Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Devir daim pompasında arıza olduğunda, kalorifer tesisatı tıkalı olduğunda veya kalorifer filtresi tıkandığında genelde bu sorun yaşanır. Uzman servis ekipleri yerinde tespit ve müdahale ederek sorunu çözümleyebilir.

5 Arızası Su istenen ısıda.

Kombi içindeki suyun istenen ısıya ulaştığını belirten koddur. Ekrandan bu kodun silinmesi amacı ile birkaç resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunda düzelme olmaz ise Seybomak Kombi Servisi yardımı alabilirsiniz.

6 Arızası Alev bozulması sorunu.

Cihazın alev algılamada sorun yaşadığını belirtir. Birkaç kez resetleme işlemi uygulamalı sorunda düzelme olmuyor ise uzman yardımı almalısınız. İyonizasyon sorunu söz konusu olabilir. Yani gaz valfi, iyonizasyon elektrodu veya anakartta problem olabilmektedir.

7 Arızası Hava prosestatı sorunu.

Prosestat hermetik ve yoğuşmalı tip kombilerde bulunan hava akışına yardımcı olan ve genelde fanın bekçisi olarak bilinen parçadır. Arıza durumu olduğunda ekranda 7 arıza kodu belirir. Bu durumda resetleme işlemi yapsanız da sorun düzelmeyecektir. Ayrıca prosestatın yanı sıra fan veya elektronik kartta da sorun olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

8 Arızası Beyin sigorta sorunu.

Beyin sigorta sorunu olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda anakartta sigorta sorunu olabilmektedir. Anakarta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Fakat tek sebep anakart da olmayacağından arızanın yerinde görülmesi, tespit ve müdahalenin yerinde yapılmasını öneririz.

9 Arızası Sistem sorunu.

Harici bir sorun olarak da belirtebiliriz. Bu arıza durumunda cihaz çalışmayacaktır. Gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabileceğinden Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

E Arızası Düşük voltaj sorunu.

Özellikle de kış dönemlerinde elektrik kesintilerinin daha sık yaşanılması sonucunda meydana gelen arıza kodudur. Voltajların düşük geldiğini (165 V altı) veya düşük voltaj sebebi ile kombinin arızalandığını belirtir. Öncelikle dairenize gelen elektriği ölçtürmeniz gerekir. Voltajlar normal çıkar ise düşük voltaj sebebi ile Buderus Fc model kombinin anakartı yanmış veya hasar görmüş olabileceğinden anakarta müdahale edilmesi gerekir. Anakart tamir edilir veya değişimi yapılır ise ekrandaki E hata kodu silinir. Yalnız sorunun tekrar etme seçeneği bulunur. Bu gibi durumların önüne geçmek adına da KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanızı tavsiye ederiz. Sorundan kurtulmak veya kombi regülatörü temin etmek adına Seybomak Kombi Servisini arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat