Bosch Comfort ZWC

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Bosch Comfort ZWC 24 – 3 MFA P 23 S (B1 RDW 24 21 H) ve Bosch Comfort ZWC 28 – 3 MFA P 23 S (B1 RDW 28 21 H) model kombi Hata Kodları

A7 Arızası Sıcak su kullanım sensör sorunu.

 Sıcak su sensöründe ya da kablolarında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Ayrıca borularda nemlenme durumları da söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Mutlaka seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

A8 Arızası BUS iletişimde kesinti.

 Bu hata kodu ekranda yer aldığı zaman yapabileceğiniz bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır. Bağlantı kablosunda ya da termostatında sorun olabilmektedir. Bosch Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız.

A9 Arızası Kullanım suyu sensöründe yanlış montaj sorunu.

 Kullanım suyu sensörü müdahalesinde yanlış bir montaj uygulaması yapıldığını belirten hata kodudur. Bu durumda seybomak kombi servisi yeniden arayarak yardım almanız gerekmektedir.

AC Arızası Modül algılama sorunu.

 Böyle bir hata kodunda kullanıcı olarak cihaza kesinlikle müdahale etmeyin. Modül ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Bunun için de Bosch Seybomak kombi servisi’ni aramanız gerekir.

b1 Arızası Kod anahtarı algılama sorunu.

 Modül ve bağlantı kablolarının kontrol edilmesi gerekir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

C1 Arızası Prosestatın işlem sırasında açılma sorunu.

 Bu durumda Bosch Kombi Seybomak kombi servisi’nden yardım almalısınız. Cihazın prosestatı atık gaz tahliyesi ve fanı kontrol edilmelidir. Sorun bu parçalardan kaynaklıdır. Net tespit ve  için mutlaka işi uzmanına bırakın.

C4 Arızası Prosestatın açılmama sorunu.

 Prosestatın açılmadığını ve atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda prosestatta kablolarda, fanda veya elektronik kartta sorun olabilir. Seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

C6 Arızası Prosestatın kapanmama sorunu.

 Prosestatın görev için açılıp kapanmadığını belirten arıza kodudur. Prosestat veya elektronik kartta sorun olabilir. Düşük ihtimalle de olsa fan arızası da söz konusu olabilir. Sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekmektedir. Mutlaka uzman yardımı alın.

CC Arızası Dış hava termostatı algı sorunu.

 Böyle bir hata kodu ile karşılaşıldığında dış hava termostatı aynı zamanda bağlantı kablosu kontrol edilmelidir. Tabi bu dış hava termostatı bulunan kombilerde geçerli bir durumdur. Dış hava termostatı yok ise elektrik aksağında sorun olabilmektedir. Net tespit ve  için seybomak kombi servisi aramalısınız.

d3 Arızası ST8 deki köprünün algılanmama sorunu.

 Bosch ZWC kombi ekranında böyle bir hata kodu var ise soket yerine oturmamış olabilir, köprü eksik olabilir ya da yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş olabilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza yapabileceğiniz herhangi bir uygulama yoktur. Seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

d4 Arızası Isıtma devresinde ani sıcaklık yükselme sorunu.

 Isıtma devresindeki suyun sıcaklığının aniden yükseldiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumun birçok sebebi bulunmaktadır. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vanada veya pompada sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale için mutlaka seybomak kombi servisi arayınız.

d5 Arızası Harici sıcaklık sensör sorunu.

 Extern sıcaklık sensörü olarak da bilinen harici ısınma sensöründe ya da kablolarında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda ZWC Kombi Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım talep etmelisiniz.

d7 Arızası Gaz armatörü reglaj ventili sorunu.

 Böyle bir hata kodu ile karşılaştığınızda seybomak kombi servis yardımı almalısınız. Cihazın reglaj ventili kablolarında sorun olabilir. Bu kontrolü de ancak Bosch’un uzman seybomak kombi servis ekipleri sağlayabilir.

E2 Arızası Gidiş suyu sıcaklık sensör sorunu.

 Gidiş suyu sıcaklık sensöründe veya bağlantı kablolarında sorun olduğunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su talebinize yanıt alamazsınız. Sorunun giderilmesi açısından Bosch Kombi Seybomak kombi servisi ile görüşerek yardım almanız gerekmektedir.

E9 Arızası STB termostatı devrede. (Düşük su basınç hatası olabilir).

 Bu durumun yaşanmasının birden çok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle kombi su basıncına bakın. Basınç düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Cihaz petek konumunda ise petek vanalarına bakmalı, kapalı ise mutlaka açmalısınız. Kombi altındaki tesisat vanalarının kapalı şekilde olmadığından emin olmalısınız. En azından 3 peteği kullanır durumda olmanız şarttır. Ayrıca kombiyi maksimum 3 kez resetlemelisiniz. Sorunda düzelme olmaz da devam eder ise mutlaka uzman yardımı almalısınız. Ana eşanjörde kireç-tıkanma, tesisatta veya kalorifer filtresinde tıkanma, pompada sıkışma, üç yollu vanada konum değiştirme-ortada kalma gibi durumlar söz konusu olabilir. Seybomak kombi servisi arayın, yerinde tespit ve müdahale ile sorun çözümlenecektir.

EA Arızası Ateşleme-alev algılanmama sorunu.

 Bu durumda öncelikle konut içerisinde gaz olduğundan emin olun. Bu sebeple tüm gaz vanalarını kontrol edin. Gaz olduğundan eminseniz eğer yani gaz vanaları açık durumda ise kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme uygulaması da sonuç vermiyorsa eğer mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın. Ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, elektronik kartta veya gaz armatöründe sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

E0-F0 Arızası Dahili sorun.

 Bosch ZWC kombinin elektrik soket kontaklarında, ateşleme kablolarının bağlantılarında sorun olduğunda bu hata kodlarından biri ekranda belirir. Bu durum elektronik kart arızası da olabilmektedir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza reset atmak gibi müdahaleler işe yaramaz. Sorunun çözümlenmesi adına da seybomak kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

F7 Arızası Cihaz kapalıyken alevin algılanma sorunu.

 Böyle bir cihaz kapalı iken yani kullanılmıyor iken alevin hala var olduğunu gösterir. Gaz valfinin kablo bağlantılarında, gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalı Bosch Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız.

FA Arızası Gaz olmadığı halde alevin algılanma sorunu.

 Bu durumda cihaza gaz gelmemesine rağmen alevin hala var olduğunu anlayabiliriz. ZWC kombide böyle bir sorun var ise iyonizasyon elektrodu ya da gaz valfi arızası söz konusu diyebiliriz. Ayrıca anakart arızalı da olabilir. Cihaza müdahale işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle de Bosch Seybomak kombi servisi’ne ulaşmalı yardım istemelisiniz.

Fd Arızası Reset düğmesine uzun süre basılmış olma durumu.

 Cihaz arızaya geçtiğinde eğer reset butonuna bastıysanız ve bu uygulamayı uzun süre devam ettirdiyseniz bu hata kodu ekranda belirecektir. Bu durumda sorunu çözümlemek adına yeniden Bosch kombi reset butonuna bir kez basmanız yeterli olacaktır. Sorun bu şekilde çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın.

Bosch ZWC model kombide düşük su basınç sorunu yaşarsanız eğer yani panelin üst sağ kısmında yer alan gösterge 1 barın altını gösterir ise; kombinin sol alt kısmında yer alan kırmızı doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve basıncı 1,5 bar değerine gelene kadar yükseltmelisiniz. Sorun düzelecektir. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat