Bosch Classic

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Bosch Classic ZWA 24 – 2 A23S / RDW 24 01 H model hermetik kombi Hata Kodları

60 LED i Yanıp Sönüyorsa Diferansiyel basınç şalteri işletme sırasında açıyor.

 Diferansiyel basınç şalteri hermetik kombilerde prosestat adı ile de bilinmektedir. İşletim sırasında açıldığını ve fan devir hızının sağlanamadığını belirten bir arıza kodudur. Ortama atık gaz yayılıyor olabilir. Sensör bu sebeple devreye giriyor olabilir. Atık gaz tahliyesi kontrol edilmelidir. Fan, prosestat veya elektronik kart ile alakalı bir sorun söz konusu olabilir. Tespit ve  için seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

70 LED i Yanıp Sönüyorsa Diferansiyel basınç şalteri devreye girmiyor.

 Ateşleme sırasında bu sorun yaşanıyor ise prosestat devreye girmiyor ve devreyi kapatmıyor demektir. Prosestat ve atık gaz tahliyesinin kontrol edilmesi gerekir. Kombi çalışmadan önce bu sorun yaşanıyorsa eğer atık gaz sıcaklık sensörü algılanmıyor demektir. Sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Her şekilde uzman yardımı almanız gerekmektedir.

40 LED i Yanıp Sönüyorsa Aşırı ısınma emniyet termostatı (STB) devreye girmiş.

 Öncelikle tesisat su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın. Açık olduğundan emin olun. Kombi ısınma (kış) modunda ise en az 3 kalorifer vanası açık olmalıdır. Bu kontrolü sağlayın. Kombiyi seybomak kombi servis öncesi birkaç kez resetleyin. Arıza yine de devam etmekte ise; ana eşanjörde, pompada ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma olabilir. Cihaz hava yapmış olabilir. Net teşhis yapılıp arızanın çözümlenmesi amacı ile mutlaka seybomak kombi servis yardımı alın.

40 ve 50 LED i Yanıp Sönüyorsa Gidiş suyu sıcaklık sensör arızası.

 Kalorifer sensöründe veya bağlantılarında sorun olabilir. Kombiye müdahale etmeden Bosch Kombi Seybomak kombi servisi yardımı almanız gerekir.

50 LED i Yanıp Sönüyorsa Alev algılanmıyor.

 Kombiye gaz girişi kapalı olabilir. Gaz vanalarına bakın. Kapalı ise açın. Konut içinde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz ile alakalı bir sorun yok ise kombiye seybomak kombi servis öncesi birkaç kez reset atın. Arızanın düzelmemesi halinde seybomak kombi servis yardımı alın. Ateşleme elektrodu, iyon elektrodu, elektronik kart veya gaz armatörü gibi parçalarda problem olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyorsa Seçim şalteri pozisyonunun seçim sorunu.

 Seçim şalteri (DIP Switch) pozisyon yarları yanlış ayarlandığında bu sorun yaşanır. Müdahale için seybomak kombi servisi aramanız gerekmektedir.

60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyorsa Kullanım suyu sensör arızası.

 Kullanım suyu (sıcak su) sensörü arızalı olabilir ya da doğru şekilde monte edilmemiş olabilir. Bağlantılarında sorun olabilir. Tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servis çağırın.

40-50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyorsa Isıtma devresinde sıcaklık artış hızı çok yüksek.

 Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Pompa veya by-pass hattında sorun olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için mutlaka Bosch Seybomak kombi servisi’ni arayın.

40-50-60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyorsa Yanma odasında atık gaz birikimi-yanma odası sıcaklık sensör sorunu.

 Eşanjör kirlenmiş veya tıkanmış olabilir. Yanma odası sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden arıza teşhis ve onarımı için mutlaka seybomak kombi servis çağırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat