Bosch Classic Silver – Plus

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Bosch Classic Silver ZWA 24 – 3 A P23 S (B1 RDW 24 11 H) ve Bosch Classic Plus ZWA 24 – 2 AD 23 (B1 RDW 24 91 H) model kombi Arıza Kodları

C1 Arızası Fan motorunun devir hızı sağlamadığını gösteren arıza kodudur.

 Prosestatın işletme esnasında açıldığını belirtir. Bu durumda fan devir hızı sağlanmıyor olabilir. Yani muhtemel sebepler; fan, prosestat veya elektronik kart arızası olabilir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

C6 Arızası Çalışma sırasında prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor.

 Prosestatın ateşleme esnasında devreye girmediği ya da devreye girip devreyi kapatmadığını bildirir. Bu gibi durumlarda sorun prosestat, anakart veya fanda olabilir. Seybomak kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

E9 Arızası Aşırı ısı limit termostatı (STB) devreye girmiş.

 Öncelikle kombi su basıncına bakın. Düşük ise su basma işlemi uygulayın. Cihaz kalorifer sisteminde çalışıyor ise kalorifer vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Kapalı ise açın ve bu hususta 3 kalorifer vanasının mutlaka açık olduğundan emin olun. Kombiyi son olarak resetleyin. Hala bir sonuç alamıyorsanız seybomak kombi servis yardımı alın. Kalorifer tesisatının tıkalı olması, üç yollu vana arızası, pompa sıkışıklığı, ana eşanjördeki kireçlenme veya tıkanma, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Yerinde tespit gerektiren bir arıza durumu olduğundan mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

E2 Arızası Gidiş suyu ntc arızası.

 Sensör bağlantılarda kopukluk ya da kısa devre olabilir. Sensör arızalı olabileceği için de seybomak kombi servis müdahalesi gerekir kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Bosch Kombi Seybomak kombi servisi numarasını aramanız gerekir.

EA Arızası Alev algılanmıyor (ateşleme sorunu).

 Öncelikle gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmeniz ardından ocağa gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Ocağa gaz geliyor ise dairede gaz var demektir. Kombi yanındaki gaz vanasına da bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar açık ve kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz armatörü, elektrotlarda sorun olabilir. Net tespit ve  için mutlaka Bosch Seybomak kombi servisi’ni arayın.

B1 Arızası Seçim şalteri arızasıdır.

 Seçim şalterinin poz ayarları yanlış ayarlanmış ise bu ayarların kontrollerinin yapılması gerekir. Cihaza müdahale etmeden seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

A7 Arızası Sıcak su sensör arızası veya sensör montajı hatalı.

 Sıcak su derecesini ölçme görevinde olan sensörün arızalı olduğunu, kablolarında sorun olabileceğini veya daha öncesinde sensör değişimi yapıldı ise yanlış monte edildiğini belirten bir arıza durumudur. Cihaza müdahale etmeden mutlaka seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

CE Arızası Isıtma devresinde sıcaklık artışının yüksek olduğunu belirtir.

 Bu durumda önce resetleme işlemi uygulayın. Petek vanalarına bakın ve cihaz kış konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise açın. Minimum 3 petek vanasının mutlaka açık olmasına özen gösterin. Sorun yine de devam ederse birçok problem söz konusu olabileceğinden seybomak kombi servis yardımı alın. Bu gibi durumlarda kalorifer tesisatı tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, ana eşanjörde veya pompada sorun olabilmektedir. Net tespit ve yerinde müdahale gerektireceğinden işi uzmanına bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat