Baymak Star Extra 240 Fi/ 310 Fi/ 240 i

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Star Extra Hata Kodları

E01 Arızası Gaz besleme sorunu.

 Böyle bir arıza durumunda cihazın ateşleme yapmadığını anlayabiliriz. En başta gaz girişleri kontrol edilmelidir. Gaz vanaları kapalı durumda ise mutlaka açılmalıdır. Gaz vanaları boru ile aynı hizada ise açık olduğu anlaşılabilir. Gaz vanaları açık ve Star Extra model kombinize gaz geliyorsa bu durumda “OK” tuşuna 2 sn kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme durumu olmazsa eğer Seybomak Kombi servisi aramalısınız. Bu gibi arıza durumlarında; anakart, gaz valfi ya da iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net teşhis ve  için mutlaka uzman yardımı alın.

E02 Arızası Emniyet termostat sensörü arızası.

 Bu arıza durumunda panelde bulunan “OK” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme ardından sonuç alamazsanız Seybomak Kombi servisi arayın. Aşırı ısınmaya karşı emniyet amacı ile mevcut olan sensörde sorun olabilir.

E03 Arızası Hava akışında sorun.

 Star Extra model kombilerin hermetik ve bacalı çeşidi bulunur. Ve her iki çeşitte de arıza durumları değişmektedir. Hermetik kombilerde hava akışını sağlayan parça fan olduğu için; fan, prosestat ya da anakartta sorun olabilir. Bacalı kombilerde hava akışı baca ile sağlandığı için; baca çekişi yetersiz olabilir, baca tıkanmış olabilir veya baca sensöründe arıza olabilir. Tespit ve  için mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız.

E04 Arızası Geçici alev kaybı.

 Brülörde yanma mevcutken alev kaybı yaşandığını belirten arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan Seybomak Kombi servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir.

E05 Arızası Isıtma sensörü sorunu.

 Kalorifer sensör arızasıdır. Yalnız sorun sadece kalorifer sensöründe değil, sensör borularında veya sensör kablolarında da olabilir. Bu yüzden cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E06 Arızası Kullanım suyu sensörü sorunu.

 Sıcak su sensör arızasıdır. Sadece sensörde değil, sensör kablolarında ve borularında sorun olduğunda da yaşanır. Buy yüzden cihaza müdahale etmeden Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

E10 Arızası Düşük su basınç sorunu.

 Sistemdeki su basıncını kontrol etmeniz gerekir. Yuvarlak bar göstergesi 1 in altında olduğunda bu sorun yaşanır. Star Extra model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır Cihaza müdahalede bulunmadan bir süre beklemelisiniz. Uzun süre bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmiyorsa Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E11 Arızası Emniyet termostatı devre dışı.

 Yüksek sıcaklık sistemi için emniyet termostatının devre dışı kaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden Seybomak Kombi servisi aramanız gerekir.

E18 Arızası Sistem su doldurma fonksiyonu devrede.

 Sistem otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sisteme su dolana kadar yani su doldurma işlemi tamamlanana kadar beklemelisiniz. İşlem sonrasında sorun kendiliğinden lenecektir.

E19 Arızası Sistem su doldurma fonksiyonu arızası.

 Su doldurma fonksiyonunun arızalı olduğunu ve bu sebeple de otomatik su doldurma işleminin yapılamadığını belirtir. Bu arıza durumunda mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım almalısınız.

E25 Arızası Maksimum sıcaklık uyarısı.

 Genelde çok sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Aşırı ısınma sebebi ile limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle kombi altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Vanalar kapalı durumda ise bu sebeple tesisat suyu aşırı ısınmış olabilir. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açın. Açıksa eğer  “OK” tuşuna basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise bu durumda Seybomak Kombi servisi aramanız gerekir. Kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası, ana eşanjörde tıkanma-kireçlenme, pompada sıkışma veya kalorifer tesisatında tıkanma olduğu zaman bu gibi sorunlar yaşanabilir. Tespit ve  için de mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

E31 Arızası Kontrol ünitesi ile anakart arasında iletişim sorunu.

 Bu arıza durumunda anakart arızalı olabilir. Seybomak Kombi servis öncesi “OK” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E35 Arızası Alev oluşum sorunu.

 Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda Seybomak Kombi servis öncesi “OK” tuşuna 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işlemini maksimum 3 kez tekrarlayın. Sorunda düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka Seybomak Kombi servisi arayın.

E80-E96 Arızası Devresel kontrol sistem sorunu.

 Yüksek ihtimalle sorun elektronik kartta olabilir. Net tespit ve  için yine de Seybomak Kombi servis yardımı alın.

E97 Arızası Yanlış enerji besleme sorunu.

 Enerji beslemesinde yani voltajlarda sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda bir süre beklemeli cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Cihaz resetleme işlemini otomatik yapacaktır. Uzun süre sorunun düzelmediği durumlarda anakartta problem olabileceği için Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almalısınız. Yalnız müdahale sonrasında sorunu yeniden yaşamamak için mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın.

E98-E99 Arızası Ana kontrol panosu elektriksel sorun.

 Muhtemel sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Bu sebeple arıza durumunda tespit ve  için mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat