Baymak Luna 24 Fi/31 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Luna 24 Fi Hata Kodları

E01 Arızası Başarısız ateşleme sorunudur.

 Luna 24 Fi/31 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Ateşleme sorunudur. Daire içinde gaz olmadığında veya parçalarda sorun olduğunda yaşanabilir. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk Seybomak Kombi servisi aramak yerine önce gaz vanalarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Gaz vanaları açık durumda olmalıdır. Kapalı ise mutlaka açın ve konutunuzda gaz olduğundan emin olun. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme işlemini en fazla 3 kez yapın. Baktınız ki sorun düzelmiyor Seybomak Kombi servisi arayın. Baymak Luna 24 Fi/31 Fi model kombilerde ateşleme sorunu olduğunda; gaz grubu, iyonizasyon ateşleme elektrodu ya da anakart arızası olabilmektedir. Net tespit ve kalıcı  adına mutlaka Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E02-F02 Arızası Hatalı alev oluşumu sorunudur.

 İyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple çalışmadığını belirtir. Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrarlayın. Sorun eğer düzelmez ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve  için Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

E03 Arızası Aşırı ısınma problemidir.

 Luna 24 Fi/31 Fi model kombideki su basıncını kontrol etmelisiniz. Düşük ise su basmalısınız. Kalorifer sistemi açık ise kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Bu kontroller neticesinde sonuç alamadıysanız cihaza birkaç kez reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında da düzelme olmuyor ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir ya da ana eşanjörde tıkanma-kireçlenme olabilir. Tespit ve  için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E04-E05-E06-F23 Arızası Prosestat sorunudur.

 Luna 24 Fİ/31 Fİ model hermetik kombilerde karşılaşılan bir arıza durumudur. Fandan almış olduğu pozitif basınç ile atık gaz sisteminde sorun olmadığını karta bildiren bir parçadır. Arızalandığı zaman karta bildiri yapamaz ve bu nedenle de cihaz çalışmasını durdurur. Bu durumda yalnızca prosestatta değil anakart ya da düşük ihtimalle fanda da sorun olabilmektedir. Tespit ve  için Seybomak Kombi servisi arayınız.

E08 Arızası İyonizasyon problemidir.

 Cihaz bu durumda alev hissetmez. İyonizasyon sorunlarında anakart ya da gaz grubunda da sorun olabilmektedir. Bu nedenle de arızanın lenmesi adına yerinde tespit ve müdahale gerekir. Uzman yardımı almalısınız.

E09 Arızası Gaz valfi besleme sorunudur.

 Genelde çok sık karşımıza çıkmayan bir arıza durumudur. Bu durumda genel anlamda Luna model kombilerde ateşleme sorunu da yaşanabilmektedir. Gaz grubu olarak adlandırdığımız parçada sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

E12-E21-F25 Arızası Anakart problemidir.

 Belirtilen bu 3 hata kodu anakart sorunu olarak bilinir. Elektronik kart olarak da adlandırabileceğimiz beyin görevindeki parçada oluşan bir sorunu izah eder. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Tamir ya da değişim gibi uygulamalar yapılabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmadığından Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım alabilirsiniz.

F13 Arızası Reset kilitlenmesi olarak bilinen arıza kodudur.

 Kullanıcı müdahalesi sonrasında meydana gelen bir arıza durumudur. Kullanıcılar cihazı resetlerken reset düğmesine uzun süre basıldığı zaman sorun yaşanır. Reset düğmesine yeniden basmak sorunu lemez. Bu durumda cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açmak gerekir. Sorunun düzeldiğini göreceksiniz.

F22 Arızası Düşük voltaj problemidir.

Genelde daha çok kış dönemlerinde karşımıza çıkmakta olan arızalardan biridir. Şebeke voltajında meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile kombinin etkilenerek arızalandığını ve arızaya geçtiğini belirtir. Bir süre kadar bekleyin. Cihazı arada resetleyin. Düzelme olmazsa voltaj dalgalanmaları sebebi ile elektronik kart yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Bu durumda Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım alın. Karta müdahale edildiğinde sorunun yeniden yaşanma olasılığı da vardır. Bu yüzden önerimiz kombiye gelen voltajı düzenleme görevinde olan kombi regülatörü cihazı kullanmanızdır.

F31 Arızası Merkezi ısıtma sensör sorunudur.

 Yani kalorifer sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Tek sebep de aslında kalorifer sensöründe olmayabilir. Sensör kablolarında da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka Seybomak Kombi servisi arayın.

F32 Arızası Dış hava sensör sorunudur.

 Dış hava sensörü çoğu cihazda bulunmaz. Cihaz bu arızayı gösterdiğinde ve dış hava sensörü olmadığında elektronik bir problem olabilmektedir. Net tespit için mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

F33 Arızası Kullanım suyu sensör sorunudur.

 Genelde her mevsim karşımıza çıkabilecek arıza durumlarından biridir. Sıcak su sensöründe yani ntc sinde sorun olduğu zaman yaşanır. Sensör arızasının yanı sıra sensör kablolarında da sorun olabilmektedir. Sorunun tespit edilmesi amacı ile uzman ekipler tarafından yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de mutlaka Seybomak Kombi servisi arayınız.

F37 Arızası Düşük su basınç problemidir.

 Karşımıza en sık çıkan arıza durumlarından biridir. Tesisattaki suyun yetersiz olduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda tesisata su basmak gerekir. Kombinin bar göstergesine bakarsanız 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Baymak Luna 24 Fi/ 31 Fi model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğu ile 1,5 bar kadar su doldurmalısınız İşlemden sonra düzelme olmadığında resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine de sonuç alamadıysanız ya da işlemi yapamadıysanız Seybomak Kombi servis desteği alabilirsiniz.

F59 Arızası Gaz grubu sorunudur.  

Kombide şebekeden gazı alarak bir kısmını brülöre gönderen ve brülörde yanma oluşumuna yardımcı olan parçadır. Gaz armatörü ya da gaz valfi olarak da bilinir. Parçada sorun olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Yalnız sorun sadece gaz valfi ile alakalı olmayabilir. Net tespit edilmesi ve arızanın giderilmesi amacı ile Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat