Baymak Lambert Lx 24 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.

 Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı alınız.

A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.

 Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına Seybomak Kombi servis yardımı alınız.

E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.

 Atık gaz sistem sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Tespitin yapılıp sorunun lenmesi adına mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı alınmalıdır.

E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.

 Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.

 Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.

E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.

 Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun lenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın.

E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.

 Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat