Baymak Falke HT-BT

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Falke HT-BT model kombi hata kodları ile gösterilmez.

Falke HT model kombiler hermetik olup, Falke BT model kombiler bacalı kombilerdir. Falke HT-BT model kombilerde arızalar kod ile gösterilmez. Arıza ledleri yanıp söner ve oluşan problemler bu şekilde anlaşılır.

30 Ledi Yanıp Sönmekte ise Gaz blokaj sorunu demektir.

Yani cihazın ateşleme yapmadığını doğal olarak da çalışmadığını ifade eder. Bu led yanıp söndüğünde öncelikle kombinize ve dairenize gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz vanalarını kontrol edin ve kapalı ise muhakkak açın. Gaz vanaları açık olmasına nazaran sorun yine de yaşanmakta ise resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işlemini de en fazla üç kez yapabilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç aynı ve değişmiyorsa Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşerek yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında genelde; gaz armatörü, anakart, ateşleme ve iyonizasyon çubuklarında sorun olabilmektedir. Net teşhisi uzman Seybomak Kombi servis ekibi yapar ve sorunu yerinde ler.

40 Ledi Yanıp Sönmekte ise Emniyet termostatı devrede demektir.

Bu durumda aşırı ısı emniyet termostatı devreye girer. Yani cihazı maksimum sıcaklığa karşı koruma altına alır. Maksimum sıcaklık sorunlarında cihaz uzun süre susuz çalışmış ve bu sebeple kuru yanma meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden öncelikle su basıncı kontrol edilmeli, basınç düşük ise cihaza mutlaka su basılmalıdır. Arıza durumu düzelmez ise reset atılmalıdır. Kombi kış modunda ise kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olunmalıdır. En azından 3 kalorifer vanası mutlaka kullanılmalıdır. Tüm bu kontroller sonrasında sonuç değişmiyorsa; sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pislik tutucu kalorifer filtresi tıkanmış olabilir ya da üç yollu vana arızalı olup konum değiştiriyor olabilir. Net teşhisi uzman Baymak Seybomak Kombi servisi ekipleri yapacaktır. Mutlaka uzman yardımı alınız.

50 Ledi Yanıp Sönmekte ise Atık gaz sisteminde problem var demektir.

 Bu sorunun sebepleri kullandığınız Falke kombi çeşidine bağlı değişmektedir. Falke BT model bacalı kombilerde bu sorun yaşanıyor ise bunun sebepleri; ya bacanın tıkalı olup çekmemesidir ya da baca sensöründe arızanın olmasıdır. Falke HT model hermetik kombilerde bu sorun yaşanıyor ise bunun sebepleri; fan, prosestat ya da anakartta sorun olması veya bacanın yerinden çıkmasıdır. Bu arıza durumunda yerinde görmeden net bilgiler vermek doğru olmaz. Bu nedenle de önerimiz işi uzmanına bırakarak uzman yardımı almanızdır.

60 Ledi Yanıp Sönmekte ise Tesisat su basıncı yetersiz demektir.

Yani bu demektir ki Falke BT ya da Falke HT model kombide su az. Su az olduğu için cihaz susuz çalışmamak adına uyarı veriyor. Falke HT/BT model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirip bar 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. İşlem sonrasında sorun mutlaka lenecektir. Sonuç değişmezse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da baktınız ki sorun lenmiyor ya da işlemi yapamadınız bu durumda Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım ve destekler alabilirsiniz.

70 Ledi Yanıp Sönmekte ise Sıcak su sensöründe arıza var demektir.

 Bu led yanıp söndüğünde sıcak su sorunu yaşarsınız. Kullanım suyu ntc si olarak da adlandırılan parçada sorun olabilir. Ya da sensör kabloları kopmuş, kısa devre yapmış olabilir. Sorunu yerinde görmek ve müdahale etmek gerekir. Bu nedenle de tavsiyemiz mutlaka uzman yardımı almanızdır.

80 Ledi Yanıp Sönmekte ise Kalorifer sensöründe arıza var demektir.

 Kalorifer sıcaklığını ölçmekte olan kalorifer ntc sinde sorun olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu gibi durumlarda sorunun tek sebebi sensör de değildir aslında. Sensör kablolarında oluşan problemler nedeni ile de sorun yaşanabilir. Bu durumda uzman yardımı almak şarttır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

DİP NOTLAR

Ledler sadece yanıyor ise Bu sorun olduğu anlamına gelmez. Hangi lede kadar yanıyor ise cihazdaki suyun sıcaklık derecesini belirtir. Mesela 30,40 ve 50 ledi yanıyor ise cihazdaki suyu sıcaklığı 50° civarıdır. Bu durumda Seybomak Kombi servis desteği almanıza gerek yoktur.

70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise  Cihazda kireçlenme baş gösteriyordur. Bu durumda cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Cihazınıza bakım yaptırmak üzere uzman desteği almalısınız. Falke HT-BT model kombiniz devreye alındı ve kısa bir süre sonra bu sorun yaşanıyor ise bu durumda; tesisat hava yapmış olabilir, tesisattaki pislikten dolayı sistemde tıkanma olabilir ya da kesit daralması olabilir. Bu durumda uzman Seybomak Petek Temizleme servisinden yardım alınmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat