Baymak Falke HC/BC

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Falke HC/BC Hata Kodları

E01 Arızası Nedir? Brülörde alev yok. (ateşleme sorunu)

 Kısacası ateşleme sorunudur. Bu arıza ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombinizin yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyin. Dairenize gazın geldiğinden emin olun. Gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz var ve kombinize gazın geldiğinden eminseniz resetleme işlemi yapın. Sorun devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulamalısınız. Yine de sonuç alamadıysanız muhtemel sebepler; anakart, gaz valfi ya da elektrotlar olabilir. Net teşhis için Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

E02 Arızası Nedir? Emniyet termostat sensörü sorunudur.

 Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun lenmiyorsa mutlaka Seybomak Kombi servisi arayarak yardım talebinizi belirtin.

E03 Arızası Nedir? Baca termostat problemidir.

 Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke HC model hermetik kombide karşılaşılan bu sorunda; baca yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da anakart arızalı olabilir. Tespit için Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız. Falke BC model bacalı kombide karşılaşılan bu sorunda; baca sensöründe arıza olabilir ya da baca tıkanmış ve çekişi kuvvetli olmayabilir. Bu durum için de mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

E05 Arızası Nedir? Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur.

 Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtmektedir. Bu gibi arızalarda kaloriferleriniz olması gerekenden az ısıtabilir ya da hiç ısı olmayabilir. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun teşhis edilmesi ve arızanın lenmesi için mutlaka Seybomak Kombi servisi arayın.

E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensör sorunudur.

 Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Sorunun sensörden mi yoksa kablodan mı kaynaklı olduğunu ancak uzman bir Seybomak Kombi servis ekibi bilebilir. Bu nedenle de Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

E10 Arızası Nedir? Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.

 Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve bar değeri yükselecek. 1,5 bara kadar su basmalısınız Bu değere geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Açık unutursanız su akıntısı gibi sorunlar yaşanabilir. Basıncı yükseltmeniz sonrasında sorun düzelir. Düzelmez de devam ederse eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunun düzelmediği ya da işlemi bir şekilde yapamadığınız gibi durumlarda mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

E25 Arızası Nedir? Maksimum ısı sorunudur.

 Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce cihazınızın susuz çalışmadığından emin olun, basınç düşük ise su basın. Cihazınız kış konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. En azından 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Bu durumlara rağmen sorun devam etmekte ise; devir daim pompası sıkışmış, üç yollu vana arızalı, ana eşanjör kireçli, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kesin tespit ve  için mutlaka Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E35 Arızası Nedir? Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir.

Alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat