Baymak Falke Condense 240/280/330

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Falke Condense Hata Kodları

E01 Hatası Ateşleme sorunudur.

 Öncelikle kombinize gaz geliyor mu diye kontrol edin. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında kombinize reset atın. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında sonuç aynıysa Baymak Seybomak Kombi servisi’nden yardım isteyin. Ateşleme sorunlarında genelde karşımıza çıkan parçalar; iyonizasyon ateşleme elektrodu, anakart ve gaz valfi olmaktadır. Bu parçalardan birinde ya da birkaçında sorun olabilir. Seybomak Kombi servis ekiplerince sorun yerinde tespit edilir ve müdahale yapılır.

E02 Hatası Hatalı alev oluşumudur.

 Cihazın alev algılamada sorun yaşattırdığını belirtir. Bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmuyor ise iyonizasyon elektrodu, anakart ya da gaz armatörü gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Arızanın tespiti ve ü için mutlaka Seybomak Kombi servisi arayın.

E03 Hatası Aşırı ısınma sensör hatasıdır.

 Falke Condense model kombilerde yüksek sıcaklık sebebi ile arıza oluştuğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihazınızdaki su basıncının ideal konumda olduğundan emin olun. Cihazınızı resetleyin. Bu uygulamalar sonucunda sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşün. Aşırı ısınma sorunlarının temel sebepleri; üç yollu vana sorunu, kalorifer filtresinin tıkanması, ana eşanjörde kireçlenme olması ya da devir daim pompasının sıkışması olabilir. Net tespiti ve müdahaleyi ancak uzman Seybomak Kombi servis ekipleri yapabilir. Bu nedenle işi uzmanına bırakmalısınız.

E05 Hatası Fan geri besleme problemidir. (Atık gaz sistem sorunudur)

 Cihazın atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Teknik olarak sorunun tespitinin yerinde yapılması gerekir. Genelde; bacanın yerinden çıkması, baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, anakart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olması nedeni ile yaşanmaktadır. Problemin tespit edilerek lenmesi için uzman yardımı almalısınız.

E08 Hatası Ateşleme devresinde sorun var.

 Ateşleme sistemindeki bir sorunu ifade eder. Bu durumda cihazda ateşleme sorunu yaşanır. Teknik açıdan sorunun tespit edilmesi ve lenmesi adına Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E09 Hatası Gaz valfi geri besleme problemidir.

 Gaz valfi arızasıdır. Bir nevi cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almak gerekir. Cihaza müdahalede bulunmayın.

E12 Hatası EEPROM (yazılım) sorunudur.

 Yazılım sorunlarında teknik açıdan yapabileceğiniz bir uygulama olmaz. Cihaz resetleme ile de lenmeyecektir. İşi uzmanına bırakarak uzman yardımı almalısınız.

E15 Hatası Sensör sıcaklık değişimi sorunu.

 Sensördeki sıcaklığın olması gereken dışında değiştiğini belirten bir arıza kodudur. Sensörde sorun olabilir. Net tespit için Seybomak Kombi servis yardımı alın.

E16 Hatası Dönüş sıcaklık sensör kilitlenmesi sorunudur.

 Dönüş suyu sensöründeki kilitlenmeyi ifade eder. Sensör arızası olabilir. Müdahale ve tespit için Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız.

E17 Hatası Çıkış sıcaklık sensör klitlenme sorunudur.

Çıkış sensöründeki kilitlenmeyi anlatır. Bu gibi durumlarda cihazı resetleseniz de sonuç alamazsınız. Net arıza tespiti için Seybomak Kombi servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

E18 Hatası Ntc sensör çatlak test sorunudur.

 Ntc sensör ile alakalı bir problemdir. Net tespit yapılması ve sorunun lenmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E21 Hatası Anakart problemidir.

  Falke Condense model kombilerde anakart sorunu demektir. Cihaz bu durumda kesin olarak çalışma yapmayacaktır.  için tamir ya da değişim gerekebilir. Bu nedenle mutlaka uzman bir Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

E33 Hatası Dönüş sıcaklık sensörü sorunudur.

 Dönüş sıcaklık sensöründe sorun olduğunu bu durumda cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadıysanız mutlaka Seybomak Kombi servisi arayın. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir.

E35 Hatası Çıkış sıcaklık sensörü sorunudur.

 Çıkış sıcaklık sensörü arızasında cihazı önce resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadığınız durumlarda Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız. Sensör dışında kablolarda kopma veya kısa devre durumu olabilir

F13 Hatası Reset kilitlenmesi sorunudur.

 Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda düğme kilitlenir. Bu durumda cihaz arızaya geçer. Sorunu düzeltmek amacı ile reset düğmesine basmaya çalışsanız da sonuç alamayacaksınız. Çünkü  için cihazı şalterinden kapatıp bir süre sonra yeniden açmanız gerekir. Ancak bu durumda sorun lenebilir. Bu işlem sonrasında sonuç değişmezse Seybomak Kombi servis yardımı alabilirsiniz.

F34 Hatası Düşük besleme gerilim sorunudur.

 Düşük voltaj sorunu olarak da adlandırılabilir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan cihaz otomatik resetlenecektir. Otomatik resetleme sonrasında sonuç değişmezse eğer düşük voltaj sebebi ile kombinizin anakartı yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Anakarta müdahale gerekir. Anakart tamir edildiğinde ya da değiştirildiğinde sorun lenir. Yalnız düşük voltaj problemi bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşama şansınız vardır. Bu gibi durumlarda ise kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz. Voltajı dengeler ve bu gibi sorunların oluşmasını engeller.

F37 Hatası Düşük su basınç problemidir.

Cihazda otomatik doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre kadar bekleyin. Otomatik su dolumu gerçekleşirse sorun lenir. İşlem yapılamazsa eğer doldurma musluğu ile su basmayı deneyin. Falke Condense model kombinin sağ altındaki kırmızı doldurma musluğunu sola doğru çevirin ve sağ alt taraftaki basınç değeri 1,5 olana kadar su basmayı deneyin. İşlem sonrasında sorun düzelir. lenme olmaz ise Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

F40 Hatası Yüksek su basınç problemidir.

 Falke Condense model kombide basıncın yüksek olduğunu belirtir. Basınç değerine bakarsanız 2,5 bar üzerinde ya da 3 bar üzerinde olduğunu görürsünüz. Tahliye vanasını açarak ya da en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak su alabilir basıncı bu şekilde düşürebilirsiniz. Basınç düştüğünde sorun lenecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız teknik destek alabilirsiniz.

F41 Hatası Otomatik su doldurma fonksiyonu devrede.

 Falke Condense model kombide otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza durumu değildir sadece su dolum işleminin otomatik başlatıldığını belirtir. Bir süre beklemelisiniz. Su dolumu olmaz ise Seybomak Kombi servis yardımı alabilirsiniz.

F42 Hatası Otomatik su doldurma işlemi tamamlanamadı.

 Otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girmesine karşın işlemi başarılı bir şekilde tamamlayamadığını gösterir. Bu durumda cihaza su basmayı denemeli işlemi yapamazsanız Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

F43 Hatası Otomatik su doldurma işlemi sonrasında düşük su basınç sorunu.

 Otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girip su doldurma işlemini yapamadığını ve sonrasında arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda öncelikle cihaza su basmayı denemelisiniz. İşlemi yapamadığınız durumlarda mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almalısınız.

F47 Hatası Su basınç anahtarının bağlı olmadığını belirtir.

 Su basınç anahtarı kombideki su basıncını ölçmektedir. Su basıncının yüksek ya da düşük olduğunu manometre ile göstermektedir. Su basınç anahtarı arızalandığında ekranda bu hata kodu yer alır. Ve manometrede gösterilen basınç değeri normal basınç değeri değildir. Su bassanız da sorun lenmez ya da yüksek basıncı düşürseniz de sorun yaşanmaya devam edilir. Parça değişimi adına Seybomak Kombi servis yardımı almalısınız.

F50 Hatası Sıcak su boylerinde sorun olduğunu anlatır.

 Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Teknik açıdan Seybomak Kombi servis yardımı alırsanız eğer sorununuz lenecektir.

F51 Hatası PT1000 sensör problemidir.

 Bu sorunda harici sensörde sorun olduğunu anlayabiliriz. Teknik olarak Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşerek  konusunda yardım almalısınız.

F52 Hatası Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir.

 Sıcak su sensörü olarak da adlandırabiliriz. Sensörde sorun olması sebebi ile cihaz arızaya geçmiş ve sıcak su vermiyordur. Yalnız bu sorunda tek sebep sensör değildir. Kablolarda kopma-kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Seybomak Kombi servisi arayarak yardım almalısınız.

F53 Hatası Termal sigortanın kapalı olduğunu belirtir.

 Kullanıcı olarak bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alınız.

F81 Hatası Sensör drift test arızasıdır.

 Çok nadir karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu sorunu yaşayan kullanıcı teknik açıdan mutlaka uzman yardımı almalı, cihaza müdahale etmeye kalkışmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat