Baymak Falke 24 HCY/24 BCY

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Falke 24 HCY/24 BCY Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi olduğunu anlatmaktadır.

 Kombi bir nedenle ateşleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremiyor demektir. Brülörde yanma olmadığını belirtir. Öncelikle kombinize gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz vanalarının açık şekilde olduğundan ve dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz ile alakalı bir sorun yoksa eğer “R” konumlu reset düğmesi ile kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası da arıza düzelmezse eğer; elektronik kart, gaz armatörü veya elektrotlarda problem olabilir. Teşhis ve arıza ü için mutlaka Seybomak Kombi servis yardımı alın.

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat problemi.

 Aşırı ısı limit termostatı ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Aşırı ısınma durumu söz konusu olabilir. Arıza durumunda Seybomak Kombi servis öncesi kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu Atık gaz sistemi sorunu.

 Hava basınç anahtarı arızası olarak da bilinen arıza durumudur. Baymak Falke 24 HCY model kombiler hermetik olduğu için atık gaz sistemi fan ile olur. Bu arıza durumunda ise fan, anakart ya da prosestat arızası söz konusu olabilir. Net tespit ve arıza ü için Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almanız gerekir.

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör problemi.

 Kalorifer ntc sorunu olarak da adlandırılabilir. Ntc de veya kablolarında sorun olabilir. Arızanın net tespit edilerek lenmesi açısından mutlaka uzman desteği almanız gerekmektedir.

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör problemi olduğunu bildirmekte.

 Kullanım suyu ntc sinin arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensörün yani ntc nin bağlı olduğu kablolarda da problem olabilmektedir. Borularda nemlenme durumu da söz konusu olabileceğinden tespit ve  için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası.

 Tesisat su basıncının 1 bar aşağısında olduğunu ifade eder. Kombinin sağ altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekmektedir. Su basıncını bar göstergesi 1,5 olana kadar yükseltmelisiniz. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın. İşlem sonrası arızada düzelme olacaktır. Düzelme olmazsa eğer “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. İşlemi yapamazsanız, arıza düzelmezse ya da farklı bir sorun oluşursa mutlaka uzman desteği almalısınız.

E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj problemi.

 Bu arıza durumunda sorunun temel sebebi devir daim pompası olmaktadır. Pompa devir düşürüyor ya da arızalı olabilir. Teknik açıdan yine de arızanın net tespiti için uzman Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı almalısınız.

E35 Arıza Kodu Alev oluşum arızası.

 Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir. Gaz kesintisi olmadığından emin olun, “R” düğmesine basarak Seybomak Kombi servis öncesi kombiye reset atın. Arızada yine bir düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka Seybomak Kombi servisi arayarak yardım isteyin.

E96 Arıza Kodu Voltaj düşmesi sebebi ile kapanma durumu olduğunu bildirmekte.

 Daireye gelen ya da kombiye gelen voltajın düşmesi nedeni ile kombinin kapandığını ve bloke olduğunu belirtir. Kombi bu durumda otomatik resetlenir. Bu yüzden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Voltaj düzelmesine karşın arıza devam etmekte ise muhtemelen elektronik kart hasar görmüş olabilir. Müdahale için Baymak Seybomak Kombi servisi yardımı alın. Arızanın tekrar etmemesi veya hiç yaşanmaması için “Kombi Regülatörü” kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat