Baymak Energy Digit 24 Fi/i

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Energy Digit 24 Fi/i Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunu.

Konut içinde gaz olmadığı, kombiye gaz gelmediği veya ateşleme sağlayan parçalarda sorun olabileceğini belirten bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda öncelikle dairenize ve kombinize gaz gelip gelmediğine bakın. Konutunuz içinde gaz var ise kombi yanında bulunan gaz vanasına bakın. Vana kapalı durumda ise mutlaka açın. Vanalar açık ve dairenizde gaz var, kombinize de gaz geliyor ise buna rağmen sorun yaşanıyor ise “R” konumlu reset düğmesine 2 sn kadar basılı tutun. Resetleme işleminden sonra sorun devam ederse işlemi birkaç kez daha yapın. Sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Kombinin anakartında, gaz grubunda ya da iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Tespit yapılması ve sorunun giderilmesi için mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayın.

E02 Arıza Kodu Emniyet termostatı sorunu.

 Aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatının (limit termostatın) devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumlarında önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Daha sonrasında “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak kombiye reset atın. Resetleme ardından sonuç alınamıyor ise bu durumda; ana eşanjörde tıkanıklık-kireçlenme, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde-kalorifer tesisatında tıkanma, devir daim motorunda sıkışma durumları söz konusu olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve onarılması adına mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi ile irtibatta kalın.

E03 Arıza Kodu Atık gaz sorunu.

 Bu sorunda müdahale cihazın çeşidine göre değişmektedir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır. Bacalı ve hermetik kombilerde hava akışı değişir. Hermetik model kombilerde fan ile sağlanır, bacalı kombilerde ise baca ile… Hermetik kombide bu sorun yaşandı ise; hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da anakartta sorun olabilir. Bacalı kombide bu sorun yaşandı ise; baca tıkalı olabilir, baca çekişi iyi olmayabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Arıza durumunun tespit edilmesi ve lenmesi için mutlaka uzman yardımı alın.

E05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu.

Kalorifer sensöründe arıza olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Tabi sorun sadece sensör ile alakalı olmaz. Sensör borularında ya da kablolarında da aksaklıklar olabilir. Arızanın net tespiti ve için uzman yardımı almanız gerekir.

E06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.

Sıcak su sensöründe arıza olduğu zaman ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda sorunu sadece sıcak su sensörüne bağlamak doğru olmaz. Sensör borularında ya da kablolarında sorun var ise bu sebeple de sorun yaşanır. Arızanın yerinde görülmesi, tespit edilmesi gerekir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı alın.

E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.

 Sistem su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda basıncı görüntülemek adına sağ altta bulunan bar göstergesine bakabilirsiniz. 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Bar göstergesinin hemen arkasına baktığınızda doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Energy Digit 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene dek su basmanız gerekir. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı ihmal etmeyin. İşlem sonrasında sorunun düzeldiğini göreceksiniz. Düzelme durumu olmazsa “R” düğmesine 2 sn basılı tutun. Sorun düzelmezse ya da işlemi yapamazsanız Seybomak Kombi servis yardımı alabilirsiniz.

E25/26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunu.

 Energy Digit 24 fi/i model kombilerde muhtemel pompa sorunu olarak bilinir. Devir daim sırasında sorun yaşandığını anlayabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda kombi altındaki tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise; pompa arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın lenmesi için Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.

 Brülörde yanma olmasına karşın alevin oluşmadığını belirten arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman önce “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini birkaç kez daha yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalısınız. Bu arıza durumunda; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya anakartta sorun olabilir.

E96 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

 Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kapandığını belirtir. Cihaz bu durumda bloke şekildedir yani çalışma yapmaz. Kullanıcı olarak resetleme işlemi yapmaya kalkmayın çünkü cihaz otomatik resetlenecektir. Bir süre beklediniz ama sorunda düzelme yok ise voltaj nedeni ile anakart yanmış demektir veya arızalanmıştır. Anakartın tamiri ya da değişimi gerekeceğinden Baymak Seybomak Kombi servisi’ni aramalı yardım almalısınız. Yalnız bu sorunu yenide yaşamamanız adına tek tavsiyemiz kombi regülatörü kullanmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat