Baymak Eco 5 24 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Eco 5 24 Fi Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.

 Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun lenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka Seybomak Kombi servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.

A03 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu anlamına gelir.

 Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise birçok parçada sorun olabilmektedir. Net bir tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alınız.

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.

 Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda tık gaz sisteminde sorun vardır. Bu gibi durumların birçok sebebi bulunmaktadır. Fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve sorunun lenmesi amacı ile mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi ile iletişime geçin.

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızasıdır.

 Kalorifer sisteminde çalışan sensörde sorun olduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da az ısı sağlayacaktır. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun tespiti ve ü adına mutlaka Seybomak Kombi servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızasıdır.

 Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun lenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve  adına mutlaka Seybomak Kombi servis ile iletişime geçiniz.

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç arızasıdır.

 Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve basınç yükselecektir. Bar değeri 1,5 e gelene kadar su basmaya devam edin. Basınç yükseldiğinde sorun lenecektir. Fakat arıza durumunda düzelme olmaz ise ya da işlemi yapamadıysanız mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisi’ni arayarak yardım alınız.

E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemidir.

 Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu da sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Bir de cihaz kalorifer sisteminde ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Seybomak Kombi servisi ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka Seybomak Kombi servisi arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat