Baymak Eco 24 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Eco 24 Fi Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir.

 Genelde karşımıza sıklıkla çıkan bir arıza kodudur. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin önerisinde bulunabiliriz. Gaz girişlerini kontrol ettikten sonra dairenize kesin olarak gaz geldiğinden eminseniz cihazınızı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa eğer Baymak Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfi, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit için seybomak kombi servisi arayınız.

E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur.

 Bu arıza durumunda önce kombinizin su basıncını kontrol edin ve düşük ise su basın. Sorunun düzelmediği durumlarda cihazı birkaç kez resetleyin. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise en az 3 peteğin kullanıldığından emin olun. Sonrasında da sorun düzelmez ise seybomak kombi servisi arayınız. Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Tespit ve müdahale için seybomak kombi servisi arayınız.

E03 Arıza Kodu Hava basınç sorunudur.

 Bu gibi arıza durumları karşımıza sıklıkla çıkar. Teknik olarak bacanın yerinden çıkması, fanın arızalı olması, prosestat ya da anakartta sorun olması gibi durumlarda bu arıza kodu karşımıza çıkabilir. Teknik açıdan hangi parçada sorun olduğu yerinde görülmeden bilinemez. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almanız gerekir. Uzman ekipler tarafından tespit yerinde yapılır, arızalı parça ya da parçalar tespit edilir ve müdahale ona göre yapılır.

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör sorunudur.

 Kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan seybomak kombi servis müdahalesi gerekmektedir. Kalorifer sensöründe sorun olabilir, kablolarda kısa devre olabilir veya kopma olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka seybomak kombi servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.

 Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için seybomak kombi servis yardımı almanızı öneririz.

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir.

 Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altında bulunan mavi doldurma musluğu ile kombiye 1,5 bar kadar su basarsanız problem lenir. İşlem sonrasında sorun düzelmez ise mutlaka cihazı resetlemelisiniz. İşlemi yapamadıysanız ya da işlem sonrasında da sorun lenmiyor ise yardım için Baymak Seybomak kombi servisi’ni arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat