Baymak Dolcevita Felice 240/310

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Dolcevita Felice Hata Kodları 240/310

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi.

Brülörde yanma olmadığı zaman cihaz ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi arıza durumları genelde çok sık yaşanır. Ateşleme sorunu ile karşılaştığınız zaman önce dairenizdeki gazı kontrol edebilirsiniz. Dairenizde gaz olup kombide gaz yoksa ya kombi yanındaki gaz vanası kapalıdır ya da cihazın içinde bulunan parçalarda sorun vardır. Bu anlamda en başta kombi yanındaki gaz vanasına bakabilirsiniz. Vana boru ile aynı hizada ise açık, aynı hizada değilse kapalı demektir. Vananın mutlaka açık olduğundan emin olun. Vana açık ise R konumlu düğmeye basarak cihaza reset atabilirsiniz. Resetleme işlemini yaptınız ama arıza yine de düzelmedi ise; elektrotlarda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilmektedir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına Seybomak Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

E02-F02 Arıza Kodu Hatalı alev oluşum sorunu.

Brülörde hatalı alev oluştuğu zaman ekranda beliren arıza kodlarıdır. Servis öncesi R konumlu düğmeye basarak cihazı resetlemelisiniz. Arızada düzelme olmadığı taktirde tespit yapılıp sorunun çözümlenmesi için Seybomak Kombi Servisi desteği almalısınız.

E03 Arızası Aşırı sıcaklık sorunu.

Tesisat su sıcaklığının aşırı yükseldiği durumlarda emniyet sensörünün devreye girdiğini belirtir. Bu sorunda önce cihaza R konumlu düğmeye basarak reset atmalısınız. Resetleme sonrası düzelme olmaz ise; radyatör vanalarını ve kombi altındaki vanaları kontrol ederek, kapalı ise açmalısınız. Vanalar açıkken de sorun devam etmekte ise; ana eşanjör, devir daim motoru, üç yollu vana arızası söz konusu olabilir. Kalorifer filtresinin tıkalı olması ya da tesisatta tıkanma olması sebebi ile de sorunun yaşandığı görülebilir. Cihaza müdahalede bulunmadan Seybomak Kombi Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

E04-E05-E06-F23 Arızası Prosestat problemi.

Hermetik cihazda prosestat ile alakalı bir sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi arıza durumları ile karşılaşıldığı zaman cihaza müdahale edilmemeli ve uzman yardımı alınmalıdır. Genelde prosestatın yanı sıra fan ya da anakartta da sorun olabilmektedir. Tespit ve onarım adına işi uzmanına bırakmalısınız.

E08 Arıza Kodu İyonizasyon arızası.

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak R konumlu reset düğmesine basarak kombinize reset atmalısınız. Reset uygulamasından sonra arızada düzelme olmazsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz armatörü ya da elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için Seybomak Kombi Servisi aramanız gerekir.

E09 Arıza Kodu Gaz valfi geri besleme problemi.

Gaz valfi bobinlerinde problem olabileceğini ya da anakartın arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın uzman desteği almanız gerekmektedir.

E12/E21/F25 Arıza Kodu anakart problemi.

Cihazın elektronik kartında sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu arıza durumlarında cihaza müdahale etmeden sorunun çözümlenmesi açısından Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

F13 Arıza Kodu Reset kilitlenmesi.

R konumlu düğmeye kısa sürede olması gerekenden fazla basıldığında bu sorun karşımıza çıkar. Arızanın çözümlenmesi için cihazınızı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açmalısınız. Sorun düzelmezse Seybomak Kombi Servisi arayabilirsiniz.

F22 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Bu sorunda voltajın düzelmesini beklemenizi öneririz. Bir süre kadar bekleyin. Voltaj düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme olmadığı görülür ise bu anakartta sorun olabileceğini belirtir. Muhtemelen voltaj sebebi ile anakart yanmıştır ya da hasar görmüştür. Arızanın onarılması açısından servisi aramanız gerekmektedir. Yalnız arıza durumu yeniden yaşanabilir. Aynı sorunu yeniden yaşamamak için voltajı düzenleyen Kombi Regülatörü cihazını kullanmanızı önermekteyiz.

F31 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sensör sorunu.

Kalorifer ntc sinde oluşan arıza, ntc borularının nem yapması veya ntc bağlantılarında sorun olması sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Arıza yerinde görülür ise net teşhis konulabilir ve sorun çözümlenebilir. Bu yüzden önerimiz cihazınıza müdahale etmeden Seybomak Kombi Servisi’ni aramanız ve yardım almanızdır.

F32 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.

Her kombide bulunmayan bir parçadır dış hava sensörü. Görevi ise dışarının sıcaklığına bağlı cihazın çalışmasını sağlamaktır. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışıyor ise sensör değişimi ile ya da bağlantılarındaki sorunun giderilmesi ile arıza çözümlenebilir. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışmıyor ise bu durumda elektrik aksağında sorun olabileceğinden arıza yerinde görülür, tespit yapılır ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.

F33 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası.

Sıcak su ntc sinin arızalanması, ntc kablolarında sorun olması ya da ntc borularında nemlenme olması halinde yaşanan arıza kodudur. Bu sorunda önerimiz cihaza müdahalede bulunmamanız ve en kısa sürede uzman desteği almanızdır.

F37 Arıza Kodu Düşük su basınç arızası.

Tesisattaki su basıncının yetersiz olması halinde ekranda beliren arıza kodudur. Yani cihazdaki su yetersiz olduğu için cihaz bloke konumdadır. Bu arıza durumunda cihaza su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. İşlem yalnızca doldurma musluğu ile yapılabilmektedir. Doldurma musluğu kombi altında monteli bir parçadır. Sola çevrilerek açılır ve su sesi geldiğinde bar değeri yükselir. 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittiğinde sorun düzelir. Doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Cihazda düzelme olmaz ise R konumlu düğmeye basın ve kombiyi resetleyin. Arızanın sıkça tekrar ettiği durumlarda, işlemin yapılıp sorunun çözümlenmediği durumlarda, işlemin yapılamadığı durumlarda Seybomak Kombi Servisi ile görüşerek teknik destekler alabilirsiniz.

F59 Arıza Kodu Gaz valfi hatası.

Cihazın ateşleme sistemindeki en önemli parçalardan biridir gaz valfi. Bu arıza durumu gaz valfi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtmektedir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı ve yardım amacı ile Seybomak Kombi Servisi’ni aramalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat