Baymak Dolcevita Felice 24/31

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Dolcevita Felice 24/31 Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Nedir? Gaz besleme-blokaj problemidir.

Ateşleme sorunu olarak da bilinir ve genelde en sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Bu sorunda öncelikle kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Kombi yanındaki ve kapı dışındaki gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece en fazla 3 kez tekrarlayın. Sonuç değişmiyorsa; elektronik arızası, gaz armatörü arızası, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızası olabilir. Net tespit ve müdahale için Seybomak Kombi Servisi yardımı alınmalıdır.

E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör problemidir.

Emniyet termostat sorunu aşırı ısınma sorunu olarak da adlandırılabilir. Resetleme işlemi yapmanızı tavsiye ederiz. 3 resetleme sonrasında sorun düzelmezse Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu Nedir? Atık gaz sistem problemidir.

Baca termostat sensör sorunudur. Genelde atık gaz sisteminde sorun olduğu zaman bu problemle karşılaşırsınız. Bacalı cihazlarda; baca sensöründe sorun olabilmektedir ya da baca tıkalıdır ve çekmediği için sorun yaşanıyordur. Hermetik cihazlarda ise; fan, anakart, prosestat gibi parçalarda bir sorun olabilmektedir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden Seybomak Kombi Servisi aramalısınız.

E05 Arıza Kodu Nedir? Isıtma devresi ntc sorunudur.

Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtir. Bu arıza durumunda kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da kaloriferleriniz beklediğinizin altında sonuç sunacaktır. Kalorifer ntc (sensör) arızasının yanı sıra sorun sensör kablolarında da olabilir. Seybomak Kombi Servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

E06 Arıza Kodu Nedir? Kullanım suyu ntc sorunudur.

Sıcak su ntc sinde oluşan sorunu belirtir. Sıcak su problemi yaşarsınız. Sorunun düzelmesi adına sensör değişimi gerekebilir. Fakat sorun sensör kablolarında da olabilmektedir. Tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Nedir? Tesisat su basıncı düşük.

Genel anlamda sıkça karşımıza çıkan sorundur. Sistemdeki su basıncının uygun değerde olmadığını belirtir. Kombini sağ altına bakarsanız bar göstergesinin 1 e yakın olduğunu yani düşük durumda olduğunu göreceksiniz. Dolcevita Felice model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve sağ alt tarafta yer alan bar göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. İşlem tamamlandığında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayın.

E25 Arıza Kodu Nedir? Yüksek sıcaklık sorunudur.

Aşırı ısınma problemi olarak da isimlendirilebilir. Öncelikle cihazınızda su olduğundan emin olun. Basınç değeri düşük ise su ekleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Cihazınız kış konumunda ise kalorifer vanalarının özellikle de en az üç kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Sorun yine de devam etmekte ise; üç yollu vanada sorun olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış ya da tesisatta tıkanma olabilir. Net tespit için ve müdahale için Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşumu problemidir.

Bu gibi durumlarda öncelikle cihaz birkaç kez resetlenmelidir. Resetleme sonucunda sorun devam etmekte ise mutlaka Seybomak Kombi Servisi aranılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat