Baymak Digitech 24 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Digitech Hata Kodları

A01 Arızası Başarısız ateşleme sorunu olarak bilinir.

Bu durumda kullanıcı olarak dairenizde gazın olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Dairede gaz olduğundan eminseniz kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini 3 kez tekrarlamanız sonrasında sorun hala devam ederse bu durumda yardımları Seybomak Kombi Servisinden almalısınız. Bu durumun sebepleri; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu olabilir.

A03 Arızası Emniyet termostat sorunu olarak da bilinen hata kodudur.

Bu durumda cihaz kendini kilitler ve çalışmasını durdurur. Soruna tek müdahaleniz cihazı resetlemek olur. Reset sonrasında düzelme durumu olmuyor ise mutlaka Seybomak Kombi Servisi’nden yardım alınız.

E03 Arızası Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.

Bu durumda cihazınız çalışmasını durdurur. Teknik açıdan yapabileceğiniz herhangi bir uygulama bulunmaz. Bu nedenle de yardım ve destekler alabileceğiniz Seybomak Kombi Servisi’ni aramalısınız. Baymak Digitech Arıza Kodları arasında genelde sıkça karşımıza çıkan bir arıza kodu olduğunu da belirtmek isteriz. Hava basınç anahtar sorunu olarak adlandırılan arıza durumlarında cihaz çeşidine bağlı; baca tıkalı olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, baca sensöründe sorun olabilir, fan arızalı olabilir, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale için servis yardımı alınmalıdır.

E05 Arızası Çıkış suyu sensör sorunudur.

Bu durumla karşılaştığınız zaman herhangi bir müdahalede bulunamazsınız ve teknik açıdan yardımlar alabileceğiniz Seybomak Kombi Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Çıkış suyu sensör olarak bilinen parça kalorifer sensörüdür. Kalorifer sensörü arızasında sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sensör borularında nemlenme durumu da söz konusu olabilmektedir. Bu durumda net bir teşhis için servisin yerinde görmesi ve soruna müdahale etmesi gerekir.

E06 Arızası Kullanım suyu sensör problemi.

Digitech kombide böyle bir sorunu yaz kış yaşayabilirsiniz. Önemli olan arıza durumunda yapılması gerekendir. Kullanıcı olarak sorunun çözümlenmedi adına yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz. Sıcak su ntc si olarak da adlandırılan parçada sorun olabilir, kablolarda kısa devre ya da kopma olabilir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nemlenme olabilir. Uzman servis ekiplerinde yerinde tespit ve müdahale gerekeceğinden Seybomak Kombi Servisi aramalısınız.

E10 Arızası Düşük su basınç sorunudur.

Yani kombide yeterli su bulunmadığından cihaz arızaya geçmiş demektir. Arızanın çözümü adına Digitech kombiye su basmanız gerekmektedir. Digitech model kombilerde bar göstergesi cihazın sağ alt tarafındadır. Kontrol ederseniz 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu görürsünüz. Digitech kombilerde doldurma musluğu sağ altta mavi renktedir. Parçayı önce aşağı doğru çekmeli (zaten aşağıdaysa çekmenize gerek yok) sonra sola doğru çevirerek kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarmalısınız. İşlem bittiğinde doldurma musluğunu kapatın. Sorun da düzelecektir.

E26 Arızası Aşırı ısınma sorunudur.

Bu durumda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında düzelme olmazsa eğer bu gibi durumların birden çok sebebi bulunmaktadır. Servis ekiplerinin yerinde tespiti gerekir. Cihazda aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatı devreye girmiştir. Bu durumda; ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, devir daim pompasında sıkışma, üç yollu vanada konum değiştirme ya da arada kalma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Teşhis ve müdahale adına mutlaka Seybomak Kombi Servisi’nden yardım alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat