Baymak Brötje Star Bridge 24 Fi/31 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Brötje Star Bridge Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur.

Kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizdeki gaz vanalarına bakın ve açık konumda olduğundan emin olun. Kombiye gaz geliyorsa birkaç defa resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi yapmanıza rağmen sorun devam etmekte ise; anakart, gaz armatörü, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir. Bu durumda Seybomak Kombi Servisi aramalısınız.

E02-F02 Arıza Kodu Hatalı alev oluşumudur.

Alev oluşumunda sorun olduğunu belirtir. Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Resetleme ardından sorun düzelmiyorsa Seybomak Kombi Servisini aramanız yardım almanız gerekir.

E03 Arıza Kodu Aşırı ısı limit termostat arızasıdır.

Bu arıza durumu cihazdaki suyun aşırı ısındığını ve bu sebeple limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini ve korumaya aldığını belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazdaki su olduğundan emin olun. Basınç düşük ise su basın. Basınç değeri normal ise resetleme işlemi yapın. Sorun yine de düzelmiyor ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, devir daim pompası sıkışmış olabilir ya da ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme olabilir. Seybomak Kombi Servisi yardımı alınız.

E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu Prosestat problemidir.

Bir nevi atı gaz sistemi sorunu da diyebiliriz. Bu arıza durumunda önemli olan uzman yardımı almaktır. Prosestat atık gaz sisteminde aktif olan bir parçadır. Fandan pozitif basıncı alır ve atık gaz sisteminde sorun olmadığını karta bildirerek çalışma yapar. Sorun olduğunda atık gaz sisteminden basınç alınamaz ve sorun yaşanır. Bu durumda anakart ya da fanda da sorun olabilmektedir. Net tespit için Seybomak Kombi Servisi’ni arayınız.

E08 Arıza Kodu İyonizasyon/elektronik kart sorunudur.

Cihazın alevi algılamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa; iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Tespit ve müdahale için Seybomak Kombi Servisi arayınız.

E09 Arıza Kodu Gaz valfi geri besleme sorunudur.

Gaz valfinde meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza kodunda cihaza müdahale etmeden Seybomak Kombi Servisi aramalı yardım almalısınız.

E12-E21-F25 Arıza Kodu  Anakart problemidir.

Brötje Star Bridge model kombide anakart sorunu olduğunu belirtir. Bu hata kodlarında cihaz çalışmayacaktır. Anakart tamiri veya değişimi yapılarak sorun giderilebilir. Mutlaka uzman bir Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

F13 Arıza Kodu Reset düğmesindeki kilitlenmeyi belirtir.

Reset düğmesini uzun süre kullandığınızda ya da uzun süre basılı tuttuğunuzda reset düğmesi kilitlenir ve cihaz çalışmasını durdurur. Bu durumda yanlış resetleme yapmış olursunuz. Sorunu çözümlemek amacı ile cihazı şalterinden kapatmanız gerekir. Kapatmanız sonrasında birkaç saniye sonrasında yeniden açın sorun düzelecektir.

F22 Arıza Kodu Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir.

Kombi şebeke elektriği ile çalışır. Kombiye gelen voltaj düşük olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz otomatik kendini resetler. Fakat bir süre kadar beklemeli siz de ara sıra cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise düşük voltaj sebebi ile anakart yanmış ya da arızalanmış olabilir. Anakarta Seybomak Kombi Servisi tarafından müdahale edilmesi gerekir. Yalnız müdahale sonrasında sorun düzelse bile aynı sorunun yaşanma ihtimali yine vardır. Bu nedenle de yeniden sorun yaşamamak adına Kombi Regülatörü kullanmalısınız.

F31 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir.

Isıtma sensöründe sorun olduğunu anlayabiliriz. Kalorifer ntc si olarak da bilinen bu parçada sorun olması ya da sensör kablolarında sorun olması sebebi ile sorun yaşanır. Çözüm amacı ile mutlaka uzman Seybomak Kombi Servisi ekipleri tarafından yerinde tespit ve müdahale gerekmektedir.

F32 Arıza Kodu Dış hava sensörü problemidir.

Genelde büyük dairelerde kombi dışında dışarıda dış hava sensörü bulunmaktadır. Bu her cihazda bulunmaz. Dış hava sensörü dışarıda bulunan sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Bazen dış hava sensörü olmadan da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekir. Müdahale de arıza durumuna bağlı değişmektedir.

F33 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir.

Genelde sıcak su arızası yaşanılan bir arıza durumudur. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre olduğunda bu sorun karşımıza çıkar. Sorunun tespit edilmesi kadar çözüme ulaşması açısından da mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

F37 Arıza Kodu Tesisattaki su basıncının yetersiz olduğu anlamına gelir.

Brötje Star Bridge model kombilerde düşük su basınç sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunda kombiye su basmanız gerekmektedir. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirerek bar seviyesi 1,5 e gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında sorun eğer düzelmiyorsa resetleme uygulaması yapabilirsiniz. İşlemi yapamadıysanız ya da resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise bu durumda Seybomak Kombi Servisi yardımı alabilirsiniz.

F59 Arıza Kodu Gaz valfi problemidir.

Gaz valfi arızası olarak da bilinen arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz ateşleme yapmayacak yani çalışmayacaktır. Teknik olarak sorunun tespit edilmesi kadar çözümlenmesi adına Seybomak Kombi Servisi yardımı almanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat