Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur.

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizdeki gaz girişlerini kontrol edin ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Gaz vanaları açık ise kombinizi resetleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmiyorsa eğer cihaza müdahalede bulunmadan Seybomak Kombi Servisi yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Seybomak Kombi Servisi ekipleri tarafından net tespit yapılır ve hangi parça arızalı ise ona göre müdahale edilir.

E02 Arıza Kodu Emniyet sensörü arızasıdır.

Bu arıza durumunda öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasına düzelme olmuyor ise emniyet termostatında (aşırı ısı limit termostatta) sorun olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için Seybomak Kombi Servisi aramalısınız.

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunudur.

Bu hata kodu atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda cihaz atık gazı dışarı gönderemiyordur ve bu sebeple bloke olmuştur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Cihazın; bacası yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için Seybomak Kombi Servisi arayın.

E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sistemi sensör sorunudur.

kombinin kalorifer sisteminde çalışma yapmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer sensörü arızalı olabilir, kablolarda kopma ya da kısa devre de olabilir. Teknik açıdan sorunun net tespit edilmesi ve müdahalenin yapılarak sorunun çözümlenmesi adına Seybomak Kombi Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.

Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelmez olmaz ise sıcak su sensöründe (ntc sinde) sorun olabilir. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Tespit ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur.

Brötje Energy Digit 240 Fi model kombide en çok karşılaştığımız arıza kodudur. Basıncın düşük olduğunu ve kombinin suya ihtiyacı olduğunu belirtir. Bu durumda Brötje Energy Digit 240 Fi model kombinin sol altındaki mavi renkte olan doldurma musluğunu sola çevirmelisiniz. Su sesi gelecek ve basınç yükselecektir. 1,5 bara geldiği zaman doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın. Sorun düzelecektir. Sorun yine de düzelmez ise bu durumda birkaç kez resetleme işlemi yapın. Arıza durumu devam ettiğinde ya da işlemi yapamadığınız durumlarda teknik destek yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat