Baymak BLYSS BX

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak BLYSS BX Kombi Hata Kodları

A01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme olarak adlandırdığımız bir hata kodudur.

Bu durumda BLYSS BX kombi kesinlikle çalışma sağlamaz. Yani hem sıcak su hem de ısınma sorunu ortaya çıkar. Gaz ile çalışan kombinin ateşleme yapmadığı bu durumda kullanıcı olarak dairenizdeki gaz vanalarını kontrol etmelisiniz ve dairenize gazın geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizde gaz yok ise yardımları doğalgaz firmasından almalısınız. Gaz olmasına rağmen cihaz yine de çalışmıyor ise 3 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulama sonrasında da düzelme durumu olmuyor ise herhangi bir müdahalede bulunmadan direk olarak Seybomak Kombi Servisi’ni aramalısınız. Cihazın elektronik kartı da dahil olmak üzere, gaz grubunda, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir.

A03 Arızası Emniyet termostatının arızalı olduğu anlamına gelen bir hata kodudur.

Bu arıza durumunda Baymak BLYSS BX kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmuyorsa da mutlaka Baymak Servis yardımı almalısınız. Kombilerde emniyet termostatı aşırı ısınma durumlarında devreye girerek cihazı bloke etmektedir. Emniyet termostatı olarak adlandırabileceğimiz limit termostat sorununda ekranda bu hata kodu yer almaktadır. Sorunun çözümlenmesi için Seybomak Kombi Servisi yardımı alın.

E03 Arızası Hava basınç anahtar sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Teknik açıdan yardım almanız gerekmektedir. Bu yüzden de bu hata kodunda cihaza müdahalede bulunmadan direk olarak Seybomak Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Hava basınç anahtarı diye adlandırılan parça prosestattır. Genelde hermetik ve yoğuşmalı kombilerde yer alır. Bu arıza durumunda prosestatın yanı sıra; fan, elektronik kart, baca sensörü gibi parçalar da arızalı olabilmektedir. Bunun yanı sıra cihaz bacalı ise baca tıkalı olabilir. Mutlaka Seybomak Kombi Servisi yardımı alınız.

E05 Arızası Çıkış su ntc sorunu anlamındadır.

Bu durumda çıkış su ntc diye adlandırılan parça kalorifer sensörüdür. Parça değişimi gerekeceği için de cihaza müdahaleniz söz konusu olmaz. Teknik anlamda yardım amacı ile mutlaka Seybomak Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Kalorifer sensörünün yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma durumu da olabilmektedir. Borularda nemlenme olabilir. Mutlaka işi uzmanına bırakınız.

E06 Arızası Kullanım suyu ntc problemi olarak bilinir.

Bu durumda sıcak su kullanımı engellenir. Yardım almak adına Seybomak Kombi Servisi ile iletişimde kalmanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da uygulama da bulunmamaktadır. Sıcak su sensörünün yanı sıra sorun kablolarda da olabilmektedir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa borularda nemlenme olabilir. Net bir teşhis için mutlaka uzman yardımı alınız.

E10 Arızası Düşük su basınç sorunudur.

Bu durumda cihaz çalışmaz ve çalışmasını durdurarak bloke olur. Cihazı çalıştırmak ve yeniden çalışmasına yardımcı olmak adına su basmanız gerekmektedir. Yani bar değerini istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir. Bu durumda yapmanız gereken kombi altındaki doldurma musluğunu kullanarak BLYSS BS kombiye 1,5 bara kadar su basmaktır. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. İşlem sonrası ekranda hala aynı hata kodu varsa cihazı birkaç kez resetleyin. Resetin ardından yine düzelme olmuyor ise servis müdahalesi gerekeceğinden mutlaka Seybomak Kombi Servisi’ni arayıp durumu izah edin.

E26 Arızası Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu bildiren bir hata kodudur.

Cihazınız kış konumunda ise en azından 3 petek vanasının açık olması gerekmektedir. Bu kontrolü sağlamalısınız. 3 ten az petek vanası açık ise birkaç petek vanasını açarak bir süre bekleyin ve cihazı resetleyin. Eğer cihaz kış konumunda değilse ve petekler kapalı ise cihazda bir sorun meydana gelmiş demektir. Aşırı ısınma sorunlarında limit termostat devreye girerek cihazı koruma altına almaktadır. Bu nedenle de bloke etmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri ise; ana eşanjördeki tıkanma, pompadaki sıkışma, üç yollu vanadaki konum değiştirme, üç yollu vananın ortada kalması ve kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma durumlarıdır. Mutlaka uzman yardımı alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat