Baymak Baxi Nuvola 240 Fi

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Baxi Nuvola 240 Fi Hata Kodları

30 Ledi Yanıp Sönüyorsa Ateşleme arızası.

Kombinin bir sebeple ateşleme yapamadığını belirtmektedir. Bu gibi arıza durumlarında servis çağırmadan önce dairenize ve kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Gaz giriş vanaları açık şekilde olmalıdır. Vanalar kapalı ise açmanız gerekmektedir. Vanalar açık olmasına karşın arıza durumu devam ediyorsa eğer düğmeyi R konumuna getirerek cihazınıza reset atın. Resetleme sonrası arıza düzeliyor ise kullanmaya devam edin. Fakat sorunda düzelme olmuyor ise; gaz grubunda, anakartta ya da elektrotlarda sorun olabilir. Teknik açıdan arıza tespit ve onarımı için mutlaka Seybomak Kombi Servisi aramalısınız.

40 Ledi Yanıp Sönüyorsa Aşırı ısınma sorunu.

Aşırı ısı limit termostatının açık olduğunu belirtir. Yani bu demek oluyor ki cihaz içindeki su aşırı sıcak ve bu sebeple emniyet termostatı devreye girmiş. Bu gibi durumlarda önce cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında kombi altındaki tesisat vanaları ve petek yanlarında bulunan vanalar kontrol edilmelidir. Tesisat vanaları açık olmalıdır, peteklerden ise en az 3 tanesi kullanılır durumda olmalıdır. Buna karşın sorunun devam ettiği durumlarda Seybomak Kombi Servisi yardımı almanız gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; kalorifer filtresinin tıkanması, tesisatta tıkanma olması, pompanın sıkışması, ana eşanjör ya da üç yollu vanada sorun olmasıdır. Net teşhis yapılarak arızanın çözümlenmesi adına uzman desteği almanız gerekmektedir.

50 Ledi Yanıp Sönüyorsa Hava akış sorunudur.

Yani atık gaz sistemi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi önemlidir. Baymak Baxi Nuvola 240 Fi model kombiler hermetiktir. Fakat Baxi Nuvola 240 i model bacalı kombiler de bulunmaktadır. Hermetik cihazlarda; anakart, prosestat ya da fan arızası olabiliyorken, bacalı cihazlarda; baca sensörü arızası, baca çekişinin olmaması veya bacanın tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

60 Ledi Yanıp Sönüyorsa Yetersiz su basıncı ya da pompa blokaj arızası.

Bu sorunda önce kombideki tesisat su basıncına bakmalısınız. Panelin sağında yuvarlak bar göstergesi eğer 1 bar altını göstermekte ise basıncı yükseltmeniz gerekir. Baxi Nuvola 240 Fi/i model kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip bar göstergesi 1,5 olana kadar cihaza su basmalısınız. Su basma işleminden sonra sorun düzelir. Düzelme olmaz ise düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrası da sorun düzelmez ise pompa arızalı olabilir ve tesisattaki suyu dolaştıramıyor olabilir. Bu durumda mutlaka Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

70 Ledi Yanıp Sönüyorsa Sıcak su ntc sorunu.

Sıcak su sorunu ile karşılaşabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sensörde, bağlantılarda ya da sensör borularında bir aksaklık söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

80 Ledi Yanıp Sönüyorsa

Kalorifer ntc sorunu. Çözüm Kalorifer sistemi devresi sensöründe sorun olabileceğini, sensör bağlantılarında ya da kablolarında problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Çok sık karşılaşılmaz fakat karşılaşıldığı zaman kullanıcı müdahalesi gerektirmez. Mutlaka Seybomak Kombi Servisi yardımı alınmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat