Baymak Baxi Main 24 Fi/24 İ

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baxi Main 24 Fi model kombiler hermetik kombilerdir. Baxi Main 24 İ model kombiler bacalı kombilerdir.

30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj (ateşleme) sorunudur.

30 ledi yanıp sönüyor ise öncelikle dairenizdeki gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanalarının açık olduğundan ve dairenize gaz geldiğinden emin olun. Gaz gelmiyorsa gaz çalışması olabilir ya da gazınız kesilmiş olabilir. Gaz gelmesine sorun yine de devam ediyorsa cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrasında da sorunun devam ettiğini görürseniz eğer Seybomak Kombi Servisi yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor Emniyet termostatı (aşırı ısı limit termostatı) sorunudur.

Bu durumda cihaz aşırı ısınmadan dolayı emniyete alınmıştır. Öncelikle cihazın su basıncını kontrol etmelisiniz. Düşük ise su basmalısınız. Cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarına bakarak kapalı ise açmalısınız. En azından 3 petek vanasının açık olması şarttır. Cihazı birkaç kez resetleyin. Sorun hala düzelmediyse ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir ya da pompa sıkışmış olabilir. Net tespit ve çözüm için Seybomak Kombi Servisi arayın.

50 Ledi Yanıp Sönüyor Hava akış (atık gaz sistem) sorunudur.

Baxi Main 24 Fi model hermetik kombilerde; fan, prosestat ya da anakart arızası söz konusu olabilir. Baxi Main 24 İ model bacalı kombilerde; bacanın tıkalı olmayıp çekmediği durumlarda ya da baca sensöründe sorun olduğunda yaşanır. Tespit ve çözüm için mutlaka Seybomak Kombi Servisi’ni arayın.

60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresinde su yetersizliği sorunudur.

Yani Baxi Main 24 Fi/İ kombinin basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekir. Baxi Main 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli yine sağ altta yer alan basınç göstergesi (manometre) 1,5 a gelene kadar su basmalısınız. İşlem bitiminde doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Su basma işlemi sonrasında arıza durumu devam ederse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da sorunun düzelmediği durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda Seybomak Kombi Servisi ile görüşebilirsiniz.

70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu (sıcak su) sensör sorunudur.

Sıcak su sensöründe sorun olduğu zaman bu led yanıp söner. Bu durumda sadece sıcak su sensöründe sorun var da denilemez. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Hem tespit hem de müdahale için Seybomak Kombi Servisi aramalısınız.

80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma (kalorifer) sensör sorunudur.

Isıtma devresindeki kalorifer sensöründe sorun olduğu zaman ya da kablolarda kısa devre kopma olduğu zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.

DİP NOTLAR:

Ledler sadece yanarsa cihazda sorun yok demektir. Mesela 50 ledine kadar yanarsa bu cihazın içindeki suyun sıcaklığının 50° olduğu anlamına gelir. Ledler yanıp sönüyor ise sorun var demektir.

70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise bu durumda cihazda kireçlenme başladı demektir. Cihazın bakımı gerekir. Bakım için Seybomak Kombi Servisi ile görüşmeniz gerekir. Kombi yeni devreye alındığından kısa süre sonrasında yaşandı ise bu durumda sistem hava yapmış olabilir, tesisatta pislik olması nedeni ile tıkanma ya da kesit daralması olabilir. Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat