Baymak Baxi Eco 3 Compact 240 Fi – 240 i

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baymak Baxi Eco 3 Compact Hata Kodları

E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi sorunu (ateşleme arızası).

Bu arıza durumu cihazın ateşleme denemesi yapmasına karşın alevi algılamadığını yani ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamadığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında servis gelmeden önce kombinize gaz geliyor mu gelmiyor mu kontrol etmeniz gerekmektedir. Kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer açma-kapama ve konum değiştirme düğmesini R konumuna getirerek kombiye reset atmalısınız. Resetleme işleminden sonra mevcut konuma (yaz veya kış) yeniden alabilirsiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa eğer yapılacak başka bir işlem yoktur. Baymak Servisi’ni aramanız gerekir. Sıkça karşılaşılan bu arıza durumunda; anakart, elektrotlar ya da gaz armatöründe sorun olabilmektedir. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğunu bulmak adına ve sorunu çözümlemek adına Seybomak Kombi Servisi desteği almalısınız.

E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensör problemi.

Aşırı ısı emniyet termostat sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Servis öncesi konum anahtarını R konumuna getirerek cihazı resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman Seybomak Kombi Servisi ekibinden yardım almalısınız.

E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü arızası.

Hava akış yani atık gaz sistem sorunu diyebiliriz. Baxi Eco 3 Compact 240 Fi model hermetik kombilerde; fan, anakart ya da prosestat arızası olabilirken, Baxi Eco 3 Compact 240 i model bacalı kombilerde; bacanın çekmemesi, tıkalı olup geri tepmesi ya da baca sensöründe sorun olması sebebi ile yaşanabilir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeksizin uzman Seybomak Kombi Servisi yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu Isıtma devresi ntc sorunu.

Kalorifer sensörü ile alakalı bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kalorifer sensörü ile birlikte sensör bağlantılarında ve kablolarında sorun olabilmektedir. Teknik açıdan arızanın net teşhis edilerek çözüme ulaşması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi ntc sorunu.

Sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Bu yüzden önerimiz uzman desteği almanızdır.

E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.

Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Sistemde yeterli su basıncı olmadığı zaman cihaz bloke konuma geçer ve ekranda bu arıza kodu belirir. Bu durumda cihaza su basmak gerekir. Baymak Baxi Eco 3 Compact model kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve yine sağ altta yer alan bar göstergesi 1,5 olana kadar sisteme su basılmalıdır. Su basma işlemi bittiğinde doldurma musluğu kapatılmalıdır. Arıza bu şekilde çözümlenmiş olur. Olur da işlemi yapamazsanız, arıza sıklıkla tekrar ediyorsa ya da işlem sonrası sorunda düzelme olmuyorsa bu durumda önerimiz Seybomak Kombi Servisi yardımı almanızdır.

E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunu.

Genelde sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Cihaz bloke konumdadır ve çalışma yapmaz. Bu gibi durumlarda önce tesisat vanaları daha sonrasında kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa eğer; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir. Net arıza teşhisi yapılması ve sorunun onarılması adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E35 Arıza Kodu Alev oluşumu problemi.

Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Teknik açıdan arıza onarımı ve çözümü adına Seybomak Kombi Servisi aramanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat