Altus AL 24 KH

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Altus AL 24 KH Plus Hata Kodları

E1 Arıza Kodu Ateşleme sorunu

 Dairede gaz olduğundan emin olun. Cihaz LPG li ise LPG gazının bitmediğinden emin olun. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Yine de arıza durumunda bir düzelme olmazsa eğer elektronik kart, gaz valfi ya da elektrotlarda sorun olabilir. Teşhis ve müdahale için seybomak kombi servis çağırmalısınız.

E2 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı

 Öncelikle tesisat su basıncını kontrol edin, basınç düşükse kombiye su basmanız gerekir. Daire içinde en az 3-4 peteğin açık olması gerekir. Petek vanalarını kontrol edin vanalar kapalıysa eğer açın. Kombiyi son olarak resetleyin. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa seybomak kombi servis yardımı almanız gerekir.

E3 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunu

 Atık gaz sistemi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Cihazınız hermetik olduğu için fan, prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

E4 Arıza Kodu Su basıncı düşük durumda

 Kombinizin tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda doldurma musluğu ile kombiye su basılması gerekir. Kombi altında monteli şekilde olan doldurma musluğu ile su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekir. Kombi basıncını yükselttikten sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Sorun düzelir. Düzelme olmazsa, sorun çok sık tekrar ederse veya işlem yapılamazsa seybomak kombi servis yardımı alabilirsiniz.

E5 Arıza Kodu Gaz valfi sorunu

 Gaz valfinin iyi çalışmadığını belirten arıza kodudur. Seybomak kombi servis öncesi kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer gaz valfi ya da elektronik kart sorunu olabilir.

E6/E7 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızası

 Kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya sensörün bağlı olduğu borularda sorun olabileceğini belirtir. Anakart arızası da olabileceğinden net teşhis için seybomak kombi servis yardımı almanız gerekir.

E8 Arıza Kodu Cihaz hararet yapmış

 Kombiyi resetlediğinizde sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar etmelisiniz.

E9 Arıza Kodu Ana kumanda dahili ayar düğmesi sorunu

 Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmadığından uzman yardımı almanız gerekir.

E0 Arıza Kodu Bağlantı sorunu

 Kötü bağlantı olarak da adlandırabileceğimiz arıza kodudur. Cihaz bağlantılarının sağlıklı bir şekilde yapılmadığını belirtir. Yeniden bir bağlantı uygulaması için seybomak kombi servis yardımı almanız gerekir.

EA Arıza Kodu Isıtma suyu dönüş sistemi sensörü arızası

 Isıtma suyu dönüş sensöründe arıza olabileceğini, sensör bağlantılarında, sensöre bağlı borularda veya elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Arıza teşhisi yapılması ve sorunun lenmesi adına uzman yardımı almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat