Altus AL 20 KH

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Altus AL 20 KH Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunu

 Öncelikle konutunuzda gaz olup, kombinize gaz geldiğinden emin olmak için gaz vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanaları kapalıysa açarak boru ile vananın aynı hizada olmasını sağlamalısınız. Gaz vanaları açıksa eğer kombinize reset atmalısınız. Resetleme işlemini birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de sonuç alamadıysanız eğer; anakart, iyon elektrotu, ateşleme elektrotu veya gaz valfi arızalı olabilir.

A03 Arıza Kodu Emniyet termostatı arızası

 Kombiyi aşırı sıcaklık durumuna karşı koruyan emniyet termostatında yani limit termostatta sorun olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu sorunda teşhis ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunu

 Cihaz hermetik olduğu için atık gaz sisteminde fan gibi parçalar görev alır. Bu arıza durumunda da hava basıncı ile alakalı sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu durumda; fan, prosestat, elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Net teşhis için de mutlaka seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızası

 Kalorifer çıkış suyu sensöründe sorun olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabileceğini, elektronik kartta sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Seybomak kombi servis yardımı almanız gerekir.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası

 Sıcak su sensörü, sensör bağlantıları veya sensör borularında sorun olabileceğini belirtir. Elektronik kart ile alakalı bir arıza durumu da söz konusu olabilir. Bu yüzden seybomak kombi servis desteği almalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası

 Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten arıza kodudur. Bu gibi durumlarda tesisata ihtiyacı olan suyu basmak gerekir. Basınç seviyesi 1,5 bara çıkarılmalıdır. İşlem için kombi altında monteli olan doldurma musluğunu kullanabilirsiniz. Doldurma musluğunu sola çevirin, su sesi duyarsınız, bar seviyesinde yükselme olur. Basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamıyorsanız, çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız veya sorun düzelmiyorsa uzman yardımı alabilirsiniz.

E26 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu

 Kombide aşırı sıcaklık sebebiyle yaşanan sorundur. Bu gibi durumlarda önce kombi tesisatında su olduğundan emin olmalısınız. Su eksikse kombiye su basmanız gerekir. Kombi tesisatında su varsa eğer kombiniz kış konumundayken arızaya geçtiyse petek vanalarını kontrol etmelisiniz. En azından 3-4 petek vanası mutlaka açık ve kullanılır durumda olmalıdır. Arızada düzelme olmazsa eğer kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa devir düşürüyor olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat