Alarko Trendy-D

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Alarko Trendy-D Hata Kodları

F4 Arızası  Alev oluşmuyor.

 Bu arıza durumunda ekranda reset yazısı ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce gaz girişlerini kontrol edin ve kombinize gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombi yanındaki gaz vanasına da bakın, kapalı ise açın. Gaz olduğundan eminseniz eğer “R” konumlu düğmeye bir kez basarak resetleme işlemi uygulayın. Arıza devam ederse eğer resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Yine de sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka Alarko Seybomak kombi servisi’ni arayın. Bu arıza durumunda elektronik kartta, gaz valfinde ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodunda arıza olabilmektedir. Net tespit ve  için uzman yardımı alın.

F4 Arıza kodu ile birlikte ekranda sadece İngiliz anahtarı resmi olur ise bu sahte alev demektir.

Gaz vanası kapalı olmasına karşın iyonizasyon elektrodunun iyon algıladığını belirtir. Yani alev hisseder. Bu arıza durumunda cihaza müdahaleniz söz konusu olmamalıdır. İyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilir. Seybomak kombi servisi arayarak yardım almalısınız.

F1 Arızası Limit termostat arızası.

 Aşırı ısınma olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda ekranda reset ve İngiliz anahtarı resmi de belirir. Öncelikle kombi altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar kapalı şekilde ise açık konuma çevirmelisiniz. Daha sonrasında “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulamalardan sonra da sorunda düzelme olmuyor ise Alarko Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız. Aşırı ısınma sorununun sebepleri; ana eşanjörün kireçlenmesi-tıkanması, kalorifer filtresinde tıkanma olması, kalorifer tesisatının tıkalı olması, pompanın sıkışması, üç yollu vananın konum atlaması veya ortada kalması gibi durumlardır. Tespit yapılması ve arızanın lenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.

F5 Arızası Hava prosestatı sorunu.

 Ekranda bu arıza kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Hava akış sorunu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan seybomak kombi servisi aramalısınız. Prosestatın yanı sıra fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. Hava akım borusu yani baca yerinden çıkmış olabilir. Tespit yapılması ve arızanın giderilmesi adına mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

F3 Arızası Kalorifer sensör sorunu.

 Ekranda bu hata kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe, sensör borularında veya sensör kablolarında sorun olabileceğini anlayabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan tespit yapılması ve arızanın lenmesi adına seybomak kombi servisi aramalısınız.

F2 Arızası Sıcak su sensör sorunu.

 Ekranda hata kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında veya sensör kablolarında da sorun olabilmektedir. Arızanın tespit edilmesi ve lenmesi için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

F0 Arızası Tesisatta su yok veya su dolaşımı yok.

 Bu arıza durumunda ekranda İngiliz anahtarı resmi de belirir. Tesisat su basıncının düşük olduğunu veya su dolaşımının olmadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazın su basıncını kontrol edin. Panelin en sağında yuvarlak gösterge vardır. Gösterge en soldaki kırmızıya yakın ise düşük demektir. Trendy-D model kombinin sol altındaki siyah renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek gösterge yeşilin ortasına gelene kadar su basmalısınız. Bu değere geldiğinde sorun düzelecektir. Sorun düzelmiyorsa veya bar değeri normali gösteriyor ise su devir daimi olmuyordur. Bu durumda önce kombi altındaki vanaları ve petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise; pompa arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir ya da ana eşanjör tıkalı olabilir. Tespit ve  için mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat